Як визначити підвищений тиск або знижений. Як визначити підвищений або знижений тиск.

Проблеми з тиском стають досить звичною справою. Нас вже не дивує, що гіпертонія і гіпотонія починають проявлятися навіть в підлітковому віці. Як визначити, що у вас почалися проблеми з тиском і відрізнити підвищене воно чи, навпаки, знижений?
Інструкція
1
Згадайте, традиційно вважається, що гіпотонія проявляється найчастіше у молодих людей через порушення в роботі вегетативної нервової системи. Типовий гіпотонік має блідий колір шкіри і худорлявість фігури. Гіпертонік навпроти повненький і схильний до захворювань, пов'язаних з порушенням обміну речовин. Насправді існують повні гипотоники і гіпертоніки з явним недобором ваги. Все залежить від характеру захворювання, що викликало проблему.
2
Врахуйте, що симптомами гіпотонії є - сонливість, млявість, зниження працездатності, стомлюваність, частий головний біль і можливі короткочасні непритомність. Всі ці ознаки загострюються при різкій зміні погоди і часто залежать від посилення або зменшення вітру. Люди гостро реагують на кліматичні особливості. По суті, всі як один гипотоники - метеозалежні. Досить часто при захворюванні можна помітити появу в очах мурашок і різку слабкість при зміні сидячого або лежачого положення на вертикальне. Це викликано відтоком крові від головного мозку. Зазвичай це не триває довго, і переднепритомний стан припиняється, як тільки судини починають підживлювати мозок. Але при важких формах хвороби можлива втрата свідомості.
3
Зверніть увагу на те, що гіпертонія може не проявляти себе ніяк, якщо перебуває на самому початку розвитку. І навіть важка форма хвороби може залишатися непоміченою, якщо розвиток тривав поступово, і людина встигав звикати до підвищення тиску. Багато людей і не підозрюють про те, що є гіпертоніками, доти, поки не замірять показники за допомогою тонометра. При різкому підвищенні тиску відчувається біль у потилиці, шум і пульсація в вухах. Причому цей стан переноситься гіпертоніком набагато важче, ніж падіння тиску у гіпотоніки. Через скритність симптомів та впливу на організм гіпертонія небезпечніше, ніж знижений тиск. Врахуйте це і обстежтеся у свого лікаря.
Корисна порада
Найпростішим способом є покупка тонометра і наступні регулярні вимірювання тиску з його допомогою.