Як отримати латвійське громадянство.

Латвія є учасницею Шенгенської угоди. Якщо ви хочете стати громадянином цієї країни, спочатку вам потрібно буде отримати дозвіл на проживання. Зробити це можна, зареєструвавши підприємство, купивши бізнес і (або) ставши власником нерухомості.
Вам знадобиться
  • - отримати посвідку на проживання;
  • - скласти іспити;
  • - підготувати документи;
  • - відмовитися від попереднього громадянства;
  • - подати документи на отримання громадянства.
Інструкція
1
Зареєструйте в Латвії компанію і внесіть в основний капітал підприємства не менше 35500 євро. Ця сума є необхідною для отримання посвідки на проживання. На цій підставі, отримаєте річну візу. Через рік продовжите її, а згодом оформите посвідку на проживання.
2
Однак майте на увазі, що ваше підприємство повинно вести діяльність. В іншому випадку, вам відмовлять у продовженні дозволу на проживання. З 2010 року законодавство Латвії скасувало необхідність осілості, тобто вам не обов'язково буде перебувати в країні більше 180 днів щорічно. Бізнесменам досить приїжджати один раз на рік для продовження картки.
3
Придбайте квартиру або будинок на території Латвії. У травні 2010 року Президент країни схвалив поправки до імміграційного законодавства і дозволив видавати посвідку на проживання іноземцям, які купили нерухомість, вартістю не менше 141 000 євро в Ризі і не менш 71000 євро за її межами. Розрахунки повинні проводитися на безготівковій основі.
4
Термін розгляду вашої заявки на отримання виду на проживання складе близько 90 днів. Отримавши його, ви повинні будете перебувати в країні не менше 180 днів у році. В іншому випадку, він може бути анульований.
5
Через 5 років після отримання ВНЖ, вам необхідно буде скласти іспити. Тоді ви зможете подати документи на отримання громадянства в порядку натуралізації. Підтвердіть знання латиської мови, Сатверсме Латвійської Республіки, її історію та текст державного гімну. Підпишіть клятву вірності країні.
6
Підготуйте необхідні папери. Це документ з персональним кодом, який підтверджуватиме проживання в Латвії протягом 5 років до дня подання заяви, документ, що підтверджує легальне джерело доходу, квитанція про оплату державного мита (20 лат), паспорт і 3 фотографії (3 Х 4), свідоцтво про народження дитини (якщо у вас є діти до 15 років). Пам'ятайте, що при отриманні латвійського громадянства, вам потрібно буде відмовитися від попереднього!
7
Зберіть всі документи і віднесіть їх в районне відділення Управління натуралізації за місцем проживання.
8
Після того, як ви отримаєте громадянство, отримаєте виписку з рішення Кабінету Міністрів Латвії. Вона є документом, що підтверджує ваше громадянство, і дає право на отримання паспорта громадянина Латвії.
Зверніть увагу
Реєстрація фірми в Латвії обійдеться вам в 3000 евро.Стоімость оформлення ВНЖ становить 4000 євро на дорослу людину (якщо воно оформляється через реєстрацію компанії) .Якщо ви оформляєте ВНЖ через покупку нерухомості, вартість складе 5000 євро на дорослого і по 1000 євро на кожного члена сім'ї.