Як зробити фрактал.

Чому геометрію називають сухий і холодний? Може тому, що вона не може описати красиву форму хмар, дерев або гір? Але математика вся пронизана гармонією і красою, просто треба цю красу вміти бачити. Візьміть, наприклад, фрактали. Вони заворожують своєю таємничістю і красою.
Інструкція
1
Фрактал - слово прийшло до нас з латинської мови fractus, позначає подрібнений, розбитий, зламаний. Фрактал - це складна геометрична фігура, складена з безлічі частин, кожна мала частина є копією великої частини. Фрактальними властивостями володіють дуже багато природні об'єкти, наприклад, сніжинка, хмари, узбережжя, крони дерев, кровоносна система і ін. Фрактали (особливо на площині), стали популярні завдяки комп'ютерній графіці. Але в основі побудови фракталів лежать прості геометричні форми і зрозумілий метод. Фрактали можна зробити навіть у домашніх умовах. Наприклад, фрактал, названий на честь його винахідника: трикутник і килим Серпінського.
2
Для цього вам знадобляться спритні руки і пластичний матеріал: глина, пластилін, пластика. Зробіть подовжену пірамідку з пластики, глини або пластиліну двох кольорів. При ліпленні дотримуйте пропорції, розміри, частіше користуйтеся лінійкою. Зробіть три подовжені пірамідки з синьою пластики і одну з білої.
3
З'єднайте їх разом у велику піраміду (позначимо її буквою а). Зліпити три пірамідки а. Потім з білої пластики знову зробіть пірамідку рівну піраміді а. Всі чотири піраміди з'єднайте в одну велику піраміду. Ось і весь принцип побудови фрактала. Він побудований на повторенні однакових операцій.
4
Потім отриману деталь розріжте на пластинки і з них вже можна складати різні узори. Якщо ви для ліплення використовували пластику, то з отриманих деталей можна зробити сережки, підвіску, кольє, намиста.
5
Килим Серпінського робиться аналогічно, тільки замість пірамід використовується параллелепіпед.Фрактали дуже поширені в комп'ютерній графіці. За допомогою спеціальних програм можна побудувати дуже красиві зображення. На даний момент постери з фракталів використовують для прикраси інтер'єрів.