Як рахувати виручку від реалізації. Виручка формула.

Грошові кошти чи інші блага, отримані підприємством в результаті його діяльності, визначають виручку від реалізації товарів або послуг. Метод розрахунку виручки від реалізації залежить від того, коли виручка надійшла на рахунок підприємства: до відвантаження товару чи після.
Інструкція
1
Розраховувати загальну суму виручки, отриманої від реалізації кожної позиції товару в партії, слід шляхом множення кількості виробів, які вийшло реалізувати (так званий обсяг реалізації), на вартість однієї одиниці виробу з цієї партії. Сама формула виглядає наступним чином: В = Р * Ц, де В - це виручка, Р - обсяг реалізації, Ц - вартість реалізації одного виробу.
2
Визначити суму виручки від реалізації поточного або планового періоду також можливо грунтуючись на ціни базового періоду. Ці ціни реагують на очевидні зміни, що відбуваються у плановому періоді, орієнтуючись на попит і пропозицію на ринку.
3
Знаючи обсяг товарного випуску виробів у запланованому періоді, можна розрахувати обсяг реалізації. Дана схема розрахунку така: залишки виробів, нереалізовані з минулого періоду, додаються в плановому, а залишки наприкінці планового періоду віднімаються. Сама формула виглядає так: Р = О1 + Т-О2. Тут Р - обсяг реалізації (плановий період); О1, О2 - залишки нереалізованої продукції на початку і наприкінці планового періоду відповідно; Т - випуск товарів у запланованому періоді.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=13NJWrLCkns
Зверніть увагу
Не плутайте виручку і прибуток, оскільки прибуток є приватним від різниці виручки і витрат, понесених компанією в результаті реалізації своєї продукції.
Корисна порада
Виходячи з останньої формули, обсяг залишків продукції на початок року підсумовується з решти готової продукції на складах організації, товарів, за які не розплатилися покупці у встановлені терміни, товарів відвантажених, товарів, що перебувають на збереженні у заказчіков.Размер товарів, залишилися на рахунку підприємства наприкінці планового року, підлягає обліку, згідно з термінами, вказаними в документообігу. Сюди відносяться нормативні залишки ДП на складах організації та товарів відвантажених, чий термін відвантаження ще не настав.