Як визначити, скільки років папузі.

Вибираючи папуги, завжди хочеться придбати ще маленького пернатого вихованця, щоб виховувати його і радіти тому, як він росте. Як не помилитися у зоомагазині і знайти папуги відповідного віку?
Інструкція
1
Визначити вік хвилястого папужки досить складно навіть фахівцю, проте є прикмети, за якими ви можете розрізнити пташеня і зрілу птицю. Подивіться на восковіца - це шкірне утворення, яке знаходиться над дзьобом папуги. Її колір допомагає визначити не тільки приблизний вік птиці, але і її стать. У молодих папуг восковица бліда, тьмяна. У самок вона ненасиченого блакитного кольору, а у самців - блідо-фіолетова. У міру дорослішання пташенят восковица набуває більш насичений відтінок, і стає яскравою у зовсім дорослих птахів. Зрілу самку папуги можна визначити по коричневої восковице, а самця - по яскраво-синій.
2
Колір самого дзьоба також допомагає у визначенні віку папуги. У молодих пташенят дзьоб чорного кольору. У міру дорослішання він стає жовтим, при цьому чорне забарвлення зменшується до маленького темного плямочки на дзьобі. У дуже дорослих птахів це плямочка буде ледь помітно.
3
В тримісячному віці хвилясті папуги в перший раз линяють. Якщо птах ще не дійшла до цього віку, оперення на її голові буде повністю хвилясте, причому рельєф буде починатися від самого дзьоба. До того ж окрас пташенят зазвичай більш блідий, ніж у дорослих пернатих, менш помітний контраст на «хвилях», відсутня «маска» (біла або світло-жовта, залежно від виду папуги). Всім знайомий яскравий окрас і «хвилі» папуга набуває в 4-6 місяців.
4
Пташенята папуги досить швидко виростають і набувають форму тіла дорослої птиці. Однак помітити юного папугу можна по довжині пір'я на хвості: вони значно меншого розміру, ніж у дорослих птахів. Однак коли птах досягає півторамісячного віку, помітити цю різницю набагато складніше.
5
Очі папуги також допоможуть визначити його вік. У молодих папуг очей абсолютно чорний, так як колір зіниці зливається з райдужкою. За рахунок цього очі здаються виряченими. У дорослого папуги навколо зіниці є біла райдужна оболонка.
6
Хвилясті папуги можуть прожити до 15 років при правильному догляді за ними. При цьому визначити вік папугу буде неможливо. За зовнішніми ознаками можна лише розрізнити пташеня і статевозрілу птицю.