Як витягти дорогоцінні метали з радіодеталі.

Багато радіодеталі містять дорогоцінні й напівкоштовні метали: срібло, золото і платину. Витягти ці метали можна в домашніх умовах, але для цього треба затратити час і сили. Крім того вам будуть потрібні певні реактиви.
Інструкція
1
Візьміть покриті золотом латунні і мідні радіодеталі. Зробіть розчин з соляною і сірчаної кислот (1 літр сірчаної кислоти щільністю 1,8 г/см3 і 250 мл соляної кислоти густиною 1,19 г/см3). Нагрійте розчин до температури 60-70 градусів за Цельсієм. Опустіть в нього деталі. Додайте невелику кількість азотної кислоти. Отримана «царська горілка» розчинить золото.
2
За відсутності азотної кислоти, зніміть золоте напилення анодним розчиненням в розчині сірчаної або соляної кислоти при температурі від 15 до 25 градусів за Цельсієм. При цьому сила струму повинна бути 0,1-1 А/дм2, а катодом повинен бути свинець або залізо. Бачите, що сила струму впала - золото розчинено.
3
Платину витягніть за допомогою азотної кислоти. Киньте в неї платиновмісні радіодеталі. Дорогоцінний метал випаде в осад. Злийте кислоту в іншу ємність. Осад нейтралізуйте розчином харчової соди. Аналогічно можна витягти і золото.
4
Вийміть срібло. Візьміть мідні або латунні радіодеталі, в яких срібло нанесено на корпус або на контакти. Зробіть суміш з сірчаної кислоти і азотної (у пропорції 19 до 1,2). Нагрійте суміш до 80 градусів. З цього розчину витягніть срібло шляхом його відновлення аналогічною кількістю цинкової стружки або пилу.
5
Зверніть увагу на вміст срібла в деяких радіодеталях. Срібло в досить великій кількості міститься в конденсаторах. Наприклад, в К15-5 міститься 29,901 гр., А в К10-7 содержітся13,652 гр. срібла (розрахунок береться на 1000 штук). Так само можете брати практично будь-які радіодеталі радянських часів, в них так само міститься срібло в достатніх кількостях.
6
Виймайте срібло з реле. У них воно міститься в чистому вигляді. Наприклад, в РЕС6 - 157 гр. срібла, а в РСЧ52 його зміст складає 688 гр., а в РВМ частка напівдорогоцінного металу - 897,4 гр. (Дані наводяться на 1000 штук).
7
І останнє. Як ви бачите, дорогоцінні метали, в основному, витягуються за допомогою різних кислот. Працювати з кислотами треба дуже обережно, дотримуючись усіх правил безпеки. Пам'ятайте, кислота небезпечна не тільки при попаданні на шкіру, опіки можна отримати навіть при вдиханні її пари. Бережіть себе!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4HJMTMos9co