Як знайти на небі Юпітер. знайти юпітер на небі.

Дивитися на зірки - вельми романтичне і цікаве заняття. Але куди цікавіше не просто розглядати нічне небо, а шукати на ньому певні небесні тіла. Наприклад, спробуйте знайти на небі Юпітер.
Вам знадобиться
  • бінокль або телескоп
Інструкція
1
Юпітер - найбільша планета Сонячної системи, тому знайти його на небі досить просто. Юпітер займає четверте місце після Сонця, Місяця і Венери серед усіх небесних світил по блиску
2
Звернення Юпітера по його осі в Сонячній системі займає тринадцять місяців. Тому, перш ніж намагатися знайти Юпітер, дізнайтеся, чи видно він в даний момент. Юпітер буває видно кілька місяців, кілька годин щоночі - до опівночі і після її. Щоб дізнатися, коли Юпітер здасться на небі знову, скористайтеся астрономічним довідником. У ньому ж ви можете дізнатися, в які години найкраще спостерігати за цією планетою.
3
Планета Юпітер - одна з небагатьох, що можна знайти неозброєним оком. Якщо ви хочете знайти на небі Юпітер, шукайте його на південно-східній стороні.
4
Щоб знайти на небі Юпітер, спершу знадобиться знайти сузір'я Риб. Воно не дуже помітне, розташоване недалеко від сузір'їв Андромеда і Пегас. У сузір'ї Риб немає яскравих зірок, і його взагалі досить складно виявити. Докладете всіх зусиль для цього, користуйтеся картою зоряного неба - без її допомоги ви навряд чи розберетеся у всіх сузір'ях по пам'яті. Юпітер переміщається по сузір'ю Риб, тому його місцезнаходження змінюється.
5
Достатньо знати лише приблизне розташування Юпітера, щоб знайти його на небі. Ця планета світить яскраво і відрізняється від зірок розміром - якщо ви знаєте, в якому напрямку дивитися, ви без зусиль відрізните Юпітер від інших об'єктів.
6
Ви можете спостерігати Юпітер і просто так, але куди цікавіше дивитися на цю планету через бінокль, або навіть телескоп. Підійде і невеликий - 60-90 мм, а телескоп з діаметром 150 -200 мм розглянути планету в найдрібніших подробицях - ви побачите навіть хмари на його поверхні. Використовуючи навіть найпростіший телескоп, ви зможете побачити Юпітер у всій красі, а також виявите поряд з ним 4 супутники.