Як встановити лічильник в квартирі.

Інструкції до електролічильників встановлюють максимальний термін роботи приладу не більше 10 років. Саме тому для багатьох власників далеко не нових будинків виникає необхідність у його заміні. Але для того щоб його поміняти, потрібно звернеться в ряд спеціальних контролюючих органів.
Інструкція
1
Магазини електротоварів пропонують великий вибір електричних лічильників, вони можуть бути електронними і механічними. На будь-який лічильник спожитої електрики, продавець магазину повинен видати лист відповідності ГОСТу, тільки при його наявності його, прилад занесуть до реєстру енергонагляду.
2
Після того як покупка оформлена, слід звернутися в районне або міське відділення енергонагляду. Цей орган здійснює контроль за споживанням електрики населенням. У конторі установи слід написати заяву на ім'я начальника, про необхідність заміни лічильника. Разом з цією заявою потрібно сплатити державне мито.
3
Разом з усіма документами потрібно пред'явити паспорт електроприладу, який ви отримали в магазині. Якщо вся надана інформація влаштовує наглядовий орган, то з вами погоджують час і дату приходу фахівця. Зазвичай це відбувається через три-чотири дні. До його приходу вам потрібно зайнятися встановленням заново приладу. Якщо ви самі володієте навичками поводження з електроприладами, то можете зробити все самостійно. В інших випадках можна звернутися в різні приватні служби.
4
Під час встановлення нового лічильника старий викидати не слід. Його дані необхідні для перерахунку суми в поточному місяці. Тому відкладіть його і пред'явіть фахівцеві під час опломбування.
5
У призначений день і годину до вас прийде контролер. Йому ви повинні пред'явити наступні документи: квитанцію про оплату послуги опломбування, паспорт відповідності приладу стандартам ГОСТу, останню квитанцію за електрику. На підставі цих паперів, а також при правильному підключенні приладу відбудеться постановка приладу на облік.
6
Зареєструвавши старі і нові дані, вам зроблять перерахунок суми за електроенергію, і в наступних місяцях ви бите платити згідно з новими показаннями.