Як зробити блок живлення.

Зробити своїми руками блок живлення для комп'ютера скрутно. Але існують пристрої, що вимагають для роботи, на відміну від комп'ютера, всього одного напруги. Блоки живлення для них можуть бути виготовлені в домашніх умовах.
Інструкція
1
Розрахуйте споживану потужність блоку живлення. Для цього попередньо обчисліть потужність, що виділяється на стабілізаторі, помноживши падіння напруги на ньому на струм, споживаний навантаженням. Отриману потужність складіть з потужністю, споживаної самим навантаженням. Потім результат поділіть на ккд трансформатора, рівний приблизно 0,7.
2
Обчисліть струм, споживаний первинної обмоткою трансформатора від мережі. Для цього потужність, виражену у ватах, поділіть на напругу мережі, виражене в вольтах. Ток вийде в амперах. Саме на нього повинен бути розрахований запобіжник, включений послідовно з первинної обмоткою.
3
Обчисліть напругу, на яку має бути розрахована вторинна обмотка трансформатора. Складіть напруга живлення навантаження з падінням напруги на стабілізаторі. Результат поділіть на корінь з двох.
4
Виберіть трансформатор, вихідна напруга якого відповідає розрахунковому, а вихідний струм перевищує споживаний.
5
Виберіть діодний міст, розрахований на струм, що перевищує споживаний, і на зворотне напруга, що значно перевищує суму вихідної напруги і падіння напруги на стабілізаторі.
6
Підключіть висновки діодного моста, призначені для подачі змінної напруги, до вторинної обмотці трансформатора. До вихідних висновків моста, дотримуючись полярності, підключіть електролітичний конденсатор. Його місткість повинна складати від 1000 до 5000 мкФ, залежно від потужності блоку живлення. Номінальна напруга конденсатора повинно бути в два рази більше напруги на вторинній обмотці трансформатора, помноженого на корінь з двох.
7
Схему стабілізатора виберіть в залежності від того, які вимагаються вихідні напруга і струм. Зберіть стабілізатор з обраної вами схемою і підключіть до конденсатору фільтра. При необхідності постачите регулюючий елемент стабілізатора теплоотводом. Якщо вам необхідно живити навантаження, що не містить в своєму складі радіоприймачів діапазонів ДВ, СВ або КВ, використовуйте імпульсний стабілізатор, що має підвищений ккд.
8
Зібравши блок живлення, переконайтеся за допомогою омметра, що гальванічна зв'язок між входом і виходом відсутній. Помістіть блок в ізолюючий корпус. Не забудьте про запобіжник в первинному ланцюзі, а краще - і у вторинній.
9
Випробуйте блок, включивши його в мережу. Підключайте навантаження лише переконавшись, що вихідна напруга не перевищує розрахункове. Не використовуйте як навантажень дорогі пристрої, які шкода спалити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ztrpYnUZu_M
Збірка звукового підсилювача значно спрощується при використанні в ньому готового модуля. До нього необхідно додати регулятор гучності, що розв'язує конденсатор, блок живлення і будь-який відповідний корпус.
Інструкція
1
Придбайте на радіоринку плату повного (попереднього і кінцевого) звукового підсилювача типу УМ1-3. У минулому їх встановлювали в багато кольорові телевізори. Якщо ви хочете зробити стереофонічний підсилювач , купите два таких модуля. Крім них, обзаведіться блоком живлення з вихідною напругою від 7 до 12 В (стабілізованою або нестабілізованою) з максимальним вихідним струмом не менше 200 мА, а також оксидними конденсаторами ємністю в 1000 мкФ, розрахованими на напругу не менше 25 В, по числу каналів підсилювача. Ще знадобиться одиночний або здвоєний (для стереопідсилювача) змінний резистор групи B на 100 кіло.
2
Підключіть до плати (або двом платам) блок живлення, але в мережу його поки не включайте. Плюс його приєднаєте до висновку модуля під номером 4, мінус - до висновку 3.
3
Візьміть змінний резистор. Розгорніть його висновками вниз і віссю до себе. Ліві висновки обох секцій підключіть до шостим висновків обох плат. Середній висновок однієї секції підключіть до другого висновку однієї плати, середній висновок другий секції - того ж висновку другий плати. З'єднайте праві висновки резисторів з виходами стереоканалов джерела сигналу. До його загального проведення підключіть точку з'єднання лівих висновків секцій змінного резистора. В монофонічному підсилювачі аналогічно підключіть односекційний змінний резистор до однієї плати.
4
Візьміть електролітичні конденсатори. Плюсової висновок одного з них припаяйте висновку 5 однієї з плат. В стереофоническом приладі аналогічну операцію здійсните відносно другого конденсатора і другий плати.
5
Динамік одного з каналів (опором не менше 8 Ом) підключіть між мінусом харчування і мінусом одного з конденсаторів. В стереофоническом підсилювачі аналогічно підключіть і другий динамік, але до другого конденсатору.
6
Встановіть підсилювач в корпус. Всі його вузли і деталі закріпіть. Увімкніть джерело сигналу і блок живлення підсилювача. Перевірте, чи працює він.
Зверніть увагу
Не експлуатуйте плати без теплоотводов на мікросхемах.