Як приховати свій IP-адресу. Як приховати свій ip і місце розташування.

Працюючи в мережі інтернет, користувачеві часом хочеться приховати свій реальний ip - унікальний мережевий ідентифікатор, що дозволяє визначити, з якого саме комп'ютера здійснюється підключення. Зберегти анонімність в мережі можна кількома простими і надійними способами.
Інструкція
1
Бажання приховати свій реальний ip цілком зрозуміло - у багатьох випадках користувачеві хочеться зберегти анонімність, навіть якщо йому начебто нічого побоюватися. Бажання залишитися невідомим стає ще більш сильним, якщо діяльність в мережі не зовсім законна і користувачеві дуже не хочеться знайомитися з людьми в погонах. У цьому випадку єдиний спосіб уникнути неприємностей - приховати свій ip-адреса.
2
Найпростішим способом приховати ip є використання анонімайзерів - онлайн-сервісів, що надають подібні послуги. Технічно все дуже просто: введіть у рядку пошуку вашого улюбленого пошукача слово «анонимайзер», перед вами з'явиться безліч посилань. Виберіть підходящу, відкрийте сторінку. Введіть цікавить вас адресу в рядок Анонімайзера, натисніть кнопку переходу. Ви потрапите на потрібну сторінку. В логах відвідуваних сайтів залишатиметься не ваш ip, а ip-адреса Анонімайзера.
3
Ще один спосіб приховати свій ip пов'язаний з використанням проксі-серверів. Такий сервер стає посередником між вашим комп'ютером і мережею інтернет, в результаті в лог-файлах відвіданих ресурсів залишається адреса проксі. У мережі можна без зусиль знайти списки безкоштовних проксі-серверів, єдина проблема пов'язана з тим, що такі проксі в кращому випадку «живуть» кілька годин (хоча є й щасливі винятки). Як варіант, можна оплатити користування проксі-сервером, в цьому випадку ви отримаєте досить якісний і надійний сервіс. Адреса проксі та номер порту вводяться в настройках браузера, зазвичай у вкладці «Мережа».
4
Свій ip-адресу можна постаратися приховати за допомогою спеціальних програм. У мережі величезна кількість подібних пропозицій, але більшість з них дуже ненадійні. Тим не менш, є деякі програми, здатні забезпечити користувачеві анонімність, достатню для переважної більшості випадків. Одна з них - Tor. Встановлювана на комп'ютері клієнтська частина програми «важить» близько 5 мегабайт, робота з програмою не викликає ніяких труднощів. Є російський інтерфейс.
5
Ще однією програмою цього класу є JAP. Програма трохи більш складна в установці і використанні, при роботі користувачеві пропонується на вибір два варіанти - безкоштовний і за гроші. Платний варіант забезпечує кращу швидкість соедіненія.Программа SocksChain - дуже непоганий варіант для анонімного серфінгу по мережі. Дозволяє самому вибирати адреси проксі-серверів конкретних країн, що часом буває необхідно. Але у цієї програми є два мінуси: насамперед, вона не безкоштовна. По-друге, вона від вітчизняного виробника, а це означає, що «компетентним органам», якщо що, буде набагато простіше до вас дістатися.
6
Слід попередити, що абсолютно надійних варіантів приховування ip-адреси не існує. Більшість проксі-серверів ведуть логи підключень, тому навіть при використанні ланцюжка проксі ви не зможете відчувати себе абсолютно захищеними. Є цілком обґрунтовані підозри, що багато популярні сервіси, що надають послуги анонімного серфінгу, знаходяться під контролем спецслужб. Який би заплутаною не була ланцюжок від вашого комп'ютера до конкретного інтернет-адресою, її, при бажанні, майже завжди можна відстежити.
7
Якщо вам потрібна гарантована анонімність, то виходьте в мережу з ноутбука з якого-небудь міського парку (тобто подалі від будинку), використовуючи «лівий» USB-модем і таку ж SIM-карту. Врахуйте, що навіть одноразового використання такого модему у вашому «легальному» комп'ютерному обладнанні достатньо, щоб вас можна було вирахувати. Те ж саме стосується використання в «лівому» USB-модем «легальної» SIM-карти. Але навіть при використанні «лівого» обладнання необхідно застосовувати описані вище заходів обережності - зокрема, використовувати анонімайзери або проксі-сервери. Для особливо відповідальних випадків використовуйте віртуальну машину: встановіть на комп'ютер віртуальну ОС і необхідні програми, зайдіть в інтернет. Після роботи видаліть віртуальну ОС, при цьому на комп'ютері не залишиться жодних слідів вашого перебування в мережі.
Приховування свого IP-адреси в інтернеті може виявитися необхідним багатьом користувачам у зв'язку з випадками порушення конфіденційності особистої інформації.
Інструкція
1
Визначте бажаний спосіб маскування своєї IP-адреси: онлайн-сервіс, анонимайзер або спеціалізована програма.
2
Скористайтеся пошуком списків проксі-серверів (спеціальних проміжних вузлів мережі, що забезпечують анонімність) в інтернеті для вибору найбільш відповідного і виконайте настройку вручну. Для цього скопіюйте його IP-адресу і розкрийте: - меню «Сервис» верхній панелі інструментів вікна програми Internet Explorer і вкажіть пункт «Властивості оглядача». Перейдіть в пункт «Підключення» і розкрийте посилання «Налаштування мережі» - для Internet Explorer; - меню «Налаштування» верхній панелі інструментів вікна браузера Opera і вкажіть пункт «Мережа». Перейдіть в пункт «Налаштувати» - для Opera; - меню «Інструменти» верхній панелі інструментів вікна браузера Mozilla Firefox і вкажіть пункт «Настройки». Перейдіть в пункт «Додатково» і розкрийте посилання «Безпека». Виберіть розділ «Мережа» і перейдіть в пункт «Проксі». Розкрийте вузол «Сервери» - для Mozilla Firefox і введіть збережений адреса у відповідне поле.
3
Підтвердіть виконання команди натисканням кнопки OK і застосуєте вибрані зміни повторним натисканням тієї ж кнопки.
4
Завантажте та встановіть одну з наступних спеціалізованих програм, призначених для автоматичного приховування IP-адреси: - Mask Surf - автоматично інтегрується в браузери Mozilla Firefox і Internet Explorer і використовує власні списки проксі-серверів. Додаток повністю автоматизовано і використовує російський інтерфейс; - Proxy Switcher Pro - виконує автоматичний пошук доступних проксі-серверів з визначенням країни розміщення; - Steganos Internet Anonym Pro - використовує постійно мінливий список проксі-серверів і дозволяє блокувати спливаючі вікна.
5
Оцініть можливості відкритого проекту Tor, що є продуктом другого покоління проксі-серверів, що включають в себе випадкову генерацію маршруту інтернет-трафіку і шифрування переданих даних.