Як визначити, де північ у квартирі.

Визначити, на яку сторону виходять вікна квартири, може знадобитися не тільки тому, хто вирішив розставити меблі по правилам Фен-Шуй. Деякі кімнатні рослини відмінно ростуть на юної стороні, але погано себе почувають на північній. Чутливими до сторін світу можуть бути і ті рослини, які ви, можливо, хотіли б бачити на своєму балконі. Визначити сторони світу в квартирі можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - компас;
  • - супутниковий навігатор;
  • - технічний паспорт на квартиру.
Інструкція
1
Можна звернутися в бюро технічної інвентаризації і зробити технічний паспорт на квартиру. Там вказуються площа, кількість кімнат, їх розташування. Такий паспорт може знадобитися для багатьох цілей. Але це досить дороге задоволення, і якщо він потрібний вам виключно для визначення сторін світу, замовляти його навряд чи варто.
2
Скористайтеся компасом. Подивившись на його циферблат, ви побачите російські або латинські літери. Північ позначається або російською буквою С, або латинської N - nord. Ви побачите також стрілку, одинарну або подвійну. Встаньте посередині кімнати і покладіть компас горизонтально. У самого простого туристичного компаса необхідно поєднати кінець стрілки з буквами N або С. Такий компас може перебувати на рукоятці ножа, в запальничці, на ремінці годин. По ньому можна встановити тільки напрямок на північ, але в даному випадку саме це і потрібно. У стандартного туристського компаса Андріанова попередньо необхідно зрушити фіксуючий пристрій.
3
У багатьох зараз є електронні компаси. У цій ситуації вони, як і навігатори, менш зручні, але все ж діють. Як правило, електронний компас вмонтований в електронний годинник. Переведіть їх з режиму часу в режим компаса, зробіть кілька кроків по кімнаті і подивіться на екран. Можна скористатися і супутниковим навігатором. Такі компаси визначають становище людини відносно сторін світу тільки в русі, тому доведеться деякий час походити по квартирі в різних напрямках, поки ви не побачите, що рухаєтесь строго на північ.
4
Якщо під рукою немає ніякого компаса, визначте сторони світу по сонцю. Вважається, що сонце сходить і заходить строго на сході і заході, однак насправді це справедливо тільки для весни та осені. Влітку сонце сходить на південному сході, а заходить на південному заході. Взимку точки сходу і заходу знаходяться відповідно на північному сході і північному заході. Визначте, в який час доби сонце заглядає в ваші вікна. Встаньте до вікна особою. Якщо світло в нього потрапляє вранці, то північ буде ліворуч від вас, якщо ввечері - то справа.
5
Сонце, що потрапляє до вас у вікно в районі полудня, то сторони світу можна визначити за допомогою звичайного олівця. Поставте його вертикально на підвіконня, щоб від нього падала тінь. Ця тінь і буде вказувати строго на північ ..