Як зробити в фотошопі загар. настройка природного кольору обличчя в фотошоп ps.

Як іноді хочеться похвалитися перед друзями літніми фотографіями, але от невдача - літо похмуре, засмага не прилипає - на знімках бляклий колір шкіри ніяк не створює потрібного настрою. Що ж, значить пора вдатися до чудес програми Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • Для виконання цієї інструкції вам рекомендується мати базові знання програми Adobe Photoshop, а саме: розуміти що таке шари і маски фотошопа, а також мати хоча б невеликий досвід користування фотошоповское пензлем.
Інструкція
1
Відразу обмовимося, що завдання обробки зображень, пов'язана з правильною передачею кольору і фактури шкіри - одна з найскладніших. Володіння всіма нюансами цієї справи буває доступно тільки професіоналам-Кольорокоректор і приходить до них в результаті довгої роботи. Адже коштує трохи «перемудрувати», і фотографія тут же стає неприродною, а прикрі недопрацьовані деталі видають підроблення. Але кілька досить простих кроків цієї інструкції зможуть наблизити зображення в ваших руках до очікуваного увазі, якщо знати міру в дозуванні параметров.Загружаем зображення. Вам належить перший і найскладніший етап. Логічно, щоб змінити колір шкіри, потрібно якимось чином виділити на зображенні всі ділянки, де, власне, ця шкіра есть.Для початку можна спробувати скористатися інструментом виділення Color Range/Діапазон кольору (меню Select> Color Range), який автоматично може розпізнати потрібні нам зони. Налаштування параметрів відбувається таким чином: інструментом у вигляді піпетки на зображенні вказується основний колір шкіри, далі, утримуючи клавішу Shift до нього додаються ділянки шкіри інших відтінків. Якщо в обираний діапазон випадково потрапили дільниці не підходять за кольором, їх можна виключити, вказавши на них, утримуючи клавішу Alt. Кінцева мета цієї процедури - домогтися того, щоб на вікні попереднього перегляду утворилася чорно-біла маска, де області шкіри будуть позначені білим кольором, а області, які перефарбовувати не треба - чорним. За допомогою движка Fuzziness над вікном попереднього добиваємося того, щоб маска придбала контрастність, і виділені зони радикально різнилися.
2
Перевіряємо виконану операцію. Натискаємо ОК у вікні Color Range - бачимо як навколо необхідних нам областей почав мерехтіти контур виділення. Створюємо новий коригувальний шар Levels. Для цього можна скористатися меню Layer> New Adjustment Layer> Levels або ж створити такий шар, натиснувши значок внизу диспетчера шарів. У вікні налаштувань змінюємо рівні приблизно так, як показано на малюнку. При цьому режим накладення шару встановимо на значення Soft Light. Якщо вам пощастило, і перший етап автоматика виконала вірно, то шкіра моделі придбає очевидно більш темний і контрастний відтінок південного засмаги.
3
Але фортуна може повернутися до нас спиною, і замість рівного загару ми побачимо рвані краї плям незрозумілого відтінку. Значить отримана нами на першому етапі маска не була досконалою. Можна спробувати повторити кроки вибору Color Range знову, злегка змінюючи параметри. Після декількох спроб, швидше за все, вам, навчаючись на власних помилках, вдасться створити найбільш прийнятну маску. На жаль, доведення її доведеться робити вручную.В диспетчері верств виберемо створений нами коригувальний шар, і кликнемо в ту його частину, де схематично зображена маска. Тепер ми будемо допрацьовувати саме маску (до речі, інформацію про те, що обробляється саме маска можна побачити в заголовку робочого віконця з зображенням - зверніть увагу на самий кінець строчки, після імені файлу і шару): - По-перше, можна спробувати зробити краю маски чуть розмитими, це більш природно. Для цього користуємося фільтром розмиття (Меню Filter> Blur> Gaussian Blur/Розмиття по Гауса), де діаметр розмиття підбираємо, візуально контролюючи кінцеве ізображеніе.- по-друге, можна скористатися пензлем фотошопа, колір якої, варіюючись від чорного до білого, буде або щось додавати до нашої масці, або виключати з неї. Так можна виключити з фарбування деякі деталі - зазвичай потрапляють брови, губи, окремі локони, дрібні деталі одягу, і т.п. Навпаки, найчастіше необхідно перефарбувати і зони глибоких тіней, і кольорові відблиски на шкірі, які автоматика могла порахувати чужорідними. Великий м'якою кистю ми можемо вирівняти великі ділянки шкіри, якщо вони з якоїсь причини виявилися порізані маской.- по-третє, за допомогою інструменту Lasso можна додатково виділити зони, які були недостатньо точно розпізнані інструментом Color Range, а на ділі не повинні потрапити в зону впливу ефекту. Наприклад, якщо на моделі надіто бежеву сукню, швидше за все тканина, колір якої схожий з кольором шкіри, теж буде перефарбована. Це порушує наші плани, тому слід вручну виділити контур одягу та координально видалити цю ділянку з маски коригувального шару.
4
Крім того, може виникнути ситуація, коли колір шкіри на вихідному зображенні - в силу освітлення або недосконалості фотоапаратури - має глибокі відхилення від природного бежевого відтінку, тоді при ефекті потемніння така шкіра буде покрита НЕ шоколадним засмагою, а бордовими запаленнями або сіро-синіми плямами грязі.Для коригування цієї проблеми створимо ще один шар. Тепер це буде шар Gradient Map (меню Layer> New Adjustment Layer> Gradient Map або значок внизу диспетчера шарів). Маску для цього шару заново створювати не треба - її можна запозичити у вже створеного: утримуючи клавішу Control, клікнувши на прямокутник з маскою зі шару Levels, побачимо як на зображенні знову з'явилися мерехтливі контури - створюваний шар успадковує цю маску. Отже, складемо градієнт з необхідних нам квітів приємного шоколадного засмаги. Візуально контролюємо, щоб кольори виглядали природно в контексті висвітлення початкової фотографії. Прозорість (параметр Opacity) отриманого шару можна варіювати, щоб дотримати золоту середину між тим, щоб колір шкіри був рівним, з одного боку, а з іншого, щоб картинка не виглядала пластмасовою, позбавленої природних колірних відблисків і нюансів.
5
Поекспериментуйте з параметрами обох створених шарів - квітами градієнта, рівнями затемнення й контрасту, параметром прозорості коригувальних шарів. Пам'ятайте, що хай легка корекція кольору і не на 100% виконає задачу, але збереже реалістичність зображення, ніж радикально застосований ефект остаточно вб'є всі надії на те, що глядач повірить в реальність подібного кольору шкіри.