Як зшити спідницю самостійно. Як зшити довгу спідницю з віскози.

Спідниця - один з базових предметів гардероба, що дозволяє створювати комбінації в різних стилях з іншими предметами одягу. Кілька основних моделей спідниць обов'язково повинні бути присутніми в гардеробі будь-якої дами: сувора пряма спідниця-олівець, спідниця в складку А-силуету і расклешенная спідниця на кокетці. Пошиття спідниці простої конструкції не викличе труднощів навіть у початківців швачок. Однією з найлегших у виконанні є спідниця «полусолнце» на кокетці. Вона може бути будь-якої довжини - від міні до максі.
Вам знадобиться
  • - м'яка струмлива тканина
  • типу шовкового атласу, віскози або трикотажного полотна - 1 довжина + 10 см для короткої спідниці; 2 довжини + 20 см для довгої спідниці;
  • - клейова прокладка (тонкий дублірін або флізелін) - 15-20 см;
  • - потайна застібка-блискавка;
  • - папір для побудови викрійки, креслярські приналежності;
  • - сантиметр, швейні приналежності, швейна машина.
Інструкція
1
Для побудови викрійки спідниці на кокетці вам не знадобиться базова викрійка спідниці. Все, що вам потрібно - це зняти наступні мірки: обхват талії (ОТ), обхват стегон (ОС) і довжину виробу (ДІ).
2
Побудуйте викрійку кокетки. Її основа - прямокутник висотою 20 см і шириною, що розраховується за формулою: (ПРО + 1 см)/4. Лінія АА1 - лінія талії, ББ1 - лінія стегон.
3
Від точки А1 відступите вгору 1,5 см і отриману точку А2 з'єднайте з точкою А. З цієї лінії від точки А відміряйте відстань, знайдене за формулою: ОТ/4 + 2,5. У вас вийде лінія верху кокетки АА3.
4
На ній накресліть розчини двох виточок. Початок першої виточки - на відстані 7 см від точки А. Позначте розчин першої виточки - 1,5 см, а решту довжину лінії верху кокетки розділіть навпіл. Від зазначеної точки відкладіть в обидві сторони по 0,5 см - розчин другий виточки.
5
З'єднайте точки А3 і Б1 плавною кривою - це лінія бічного шва кокетки. По ній і по лінії АВ вниз відкладіть по 11 см (висоту кокетки) - точки В і В1. З'єднайте ці точки злегка вигнутою до низу лінією (лінія низу кокетки).
6
З середин розчинів обох виточок накресліть лінії, перпендикулярні лінії АА3 до перетину з лінією ВВ1. Оформіть виточки, з'єднавши крайові точки розчинів (на лінії верху кокетки) і точки глибин (на лінії низу кокетки).
7
Виріжте кокетку по контуру креслення, не розрізаючи виточки до самого. Зімкніть розчини виточок і склейте їх скотчем.
8
Накреслите для викрійки полотнища спідниці прямий кут. З його вершини проведіть бісектрису (середину полотнища і напрям часткової нитки).
9
Від вершини по обидва боки кута і по бісектрисі відкладіть відрізки, рівні 2? Вкок - 2 см. З'єднайте отримані точки циркулем. Від цих точок у тих же напрямках відміряйте довжину спідниці за вирахуванням висоти кокетки (11 см). Оформіть лінію низу полотнища спідниці плавною кривою, що є чвертю кола.
10
Викроїте чотири деталі (зовнішні і внутрішні) кокетки із згином і дві деталі полотнища спідниці. Прикладіть викрійку кокетки до згину тканини і обведіть її Кравецьким дрібному два рази. Припуски на шви - 1,5 см.
11
Потім складіть викрійку полотнища навпіл (по лінії бісектриси) і, приклавши до згину тканини (по частковій лінії), обведіть її так само два рази. Зробіть припуски: зверху і з боків - 1,5 см, а знизу - 4 см. Викроїте два полотнища.
12
Також викроїте дві деталі кокетки з тонкої клейової прокладки (з припусками). Зміцніть прокладкою деталі кокетки через проутюжільнік за допомогою гарячої праски. На лівому бічному зрізі полотнища спідниці відкладіть зверху відрізок 4 см і поставте контрольну точку для вшивання застібки-блискавки.
13
Складіть зовнішні деталі кокетки лицьовими сторонами і стачайте правий боковий шов. Те ж саме зробіть з внутрішніми деталями кокетки і двома полотнищами спідниці. Разутюжьте припуски. На полотнище спідниці обмітайте всі зрізи, крім верхнього.
14
Складіть нижній зріз зовнішньої деталі кокетки з верхнім зрізом полотнища спідниці лицем до лиця. Акуратно сколіть тканина, рівномірно розподіляючи довжини обох зрізів відносно один одного. Змітайте і прокладете машинну строчку. Припуски шва заутюжьте наверх і подрежьте до 0,5 см.
15
Ушийте потаємну застібку-блискавку у відкритий лівий бічний шов. Потім стачайте цей шов від контрольної точки до нижнього зрізу.
16
обшиті верхній зріз зовнішньої деталі кокетки внутрішньої деталлю: складіть деталі лицем до лиця, зрівняйте верхні зрізи і прокладете машинну строчку по верхньому краю кокетки. Заутюжьте припуски на внутрішню деталь кокетки, зріжте їх до 0,5 см. Розкладіть плоско дві деталі кокетки і настрочити припуски на внутрішню деталь на відстані 0,1 см від шва з'єднання.
17
Підверніть бічні припуски внутрішньої кокетки всередину і пришити їх потайними стібками до тасьму «блискавки». Так само подверніте нижні припуски внутрішньої кокетки і пришити їх до заутюженнимі наверх припуску полотнища спідниці, приховуючи строчку сполуки полотнища і зовнішньої кокетки. Відпрасуйте кокетку по всіх краях.
18
Підігніть припуск на подгибку низу на 2 см, а потім ще на 2 см. Обережно приутюжьте і підшийте низ спідниці потайними стежками.