Як з'єднати мідь з алюмінієм.

Іноді і, як правило, при ремонті, коли необхідно полагодити або провести проводку, виникає необхідність з'єднання проводів. Проводка в квартирах і будинках буває мідна та алюмінієва і часом майстри не знають, як зістикувати ці два метали.
Інструкція
1
Відразу необхідно зазначити, що простий скруткою мідь і алюміній з'єднувати не можна і особливо в тих місцях, де навантаження буде занадто великий (багато освітлювальних чи побутових приладів). Контакти в такий скрутці будуть постійно нагріватися і підгорати, а відповідно подібне з'єднання довго не прожівет.Для правильно сполуки міді з алюмінієм зробіть ряд наступних дій.
2
Проведіть проводку, виділивши місця з'єднань. Підготуйте спеціальні клеми, які можна придбати в будь-якому будівельному магазині.
3
Обесточьте квартиру або будинок, напруга не повинна йти по проводах під час работи.Наденьте гумові рукавички і приступите до з'єднання міді з алюмінієм. При цьому пам'ятайте, що дані типи проводів ні в якому разі не повинні стикатися між собою.
4
Оголити дроти, тобто звільніть їх від ізоляції за допомогою спеціальних кусачки, приблизно, на 1-1,5 см. У випадку, коли дроти одножильні, з ними ніяких дій робити не потрібно, якщо ж провід має кілька жив , то їх необхідно з'єднати між собою скручуванням і подальшої спайкою каніфоллю і флюсом.
5
Візьміть клеми і розслабте наявні там вінти.Вставьте спочатку один дріт і затисніть його, закрутивши відповідний гвинт, після вставте інший і зробіть ті ж дії по зажиму. При цьому, якщо вставляти необхідно кілька проводів, то спочатку з'єднуються всі дроти одного типу, наприклад, мідні, а після всі дроти іншого (алюмінієві). Вставляти провід необхідно на всю оголену, очищену від захисту довжину.
6
Затискаючи провід в клеми, пам'ятайте, він повинен бути надійно закріплений, не повинен хитатися або вільно вийматися без відкручування гвинта. Від того, наскільки правильно і якісно ви справите роботи, залежатиме, насамперед, ваша безпека і безпека ваших детей.Вніманіе! Перевірте перед вставлянням дроти в клему, чи є там спеціальна сполучна сталева шайба.
Мідний і алюмінієвий дроти можна з'єднати скруткою, нарізним сполученням, клемною колодкою і нероз'ємним з'єднанням. У кожного з цих способів є свої свідчення для застосування.
Вам знадобиться
  • мідний дріт, алюмінієвий дріт, гвинт, шайба, клемна колодка, заклепочник.
Інструкція
1
Скрутка - найпоширеніший спосіб з'єднання проводів з даних матеріалів, використовуваний при прокладці електропроводки. Однак він відрізняється і найнижчою надійністю. Якщо виконати скрутку неправильно, через кілька років дроти окислятся і контакт між провідниками порушиться. Уникнути цього можна, якщо скрутку зробити так, щоб провідники обвивали один одного, виключивши обвиття одним іншого.
2
Після того як провідники будуть скручені, їх потрібно покрити водостійким захисним лаком. Домогтися максимальної надійності з'єднання можна, якщо попередньо залудити мідний дріт припоєм. Якщо роботи проводяться із застосуванням багатожильного дроту, його потрібно зробити одножильним, пролудів припоєм.
3
Різьбове з'єднання - надійний спосіб з'єднання проводів з міді й алюмінію, що дозволяє експлуатувати електропроводку протягом довгого часу. Для цього з провідників потрібно зняти ізоляції на довжину, складову 4 діаметра гвинта. У випадку з окисленими жилами метал потрібно зачистити до блиску і сформувати коло. Надалі конструкція збирається таким чином: на гвинт одягається пружинна шайба, потім проста шайба, після окружність одного провідника, знову проста шайба, окружність іншого провідника, шайба і на завершення гайка.
4
4. В наслідок у неї вкручується гвинт, і вся конструкція стягується так, щоб випросталася пружинна шайба. Якщо використовуються провідники з діаметром, що не перевищує 2 мм, вистачить гвинта М4. Якщо у мідного кільця кінець Залужжя, шайбу між двома провідниками прокладати не потрібно. У випадку з багатожильним проводом, рекомендується заздалегідь пролудіть його припоєм.
5
Не менш широко поширений спосіб з'єднання мідного і алюмінієвого проводів клемної колодкою. Для цього не потрібно формувати з провідників колу, а саме з'єднання можна і не ізолювати, так як конструкція спроектована так, щоб захищати оголені ділянки від зіткнення один з одним. В першу чергу кінець дроту потрібно зачистити на висоту в половину сантиметра, вставити в отвір і затиснути за допомогою гвинта. Такий спосіб незамінний при підключенні люстри до алюмінієвих проводів недостатньої довжини.
6
Для нероз'ємного з'єднання проводів знадобиться спеціальний інструмент - заклепочник. Провідники готуються так само, як і для нарізного сполучення. На заклепку спочатку розміщують кільце з алюмінію, потім пружинну шайбу, після кільце з міді і заключним етапом плоску шайбу. Вставивши стрижень зі сталі в заклепочник, потрібно стиснути ручки інструменту так, щоб почулося клацання. Такий спосіб можна використовувати при ремонтних роботах в стіні у випадку, якщо були пошкоджені алюмінієві провідники.