Як розслабити м'язи очей.

Сучасна людина часто мало уваги приділяє розслабленню очей, хоча багато часу проводить за комп'ютером і телевізором. Тим не менш, очні м'язи необхідно регулярно розслабляти для збереження зору і профілактики головних болів. Це можна робити за допомогою простих вправ.
Інструкція
1
М'язи очей постійно напружуються і розслабляються. Для того, щоб ви бачили предмети поблизу, напружуються одні м'язи, а для спостереження за далекими предметами - інші. Коли людина надто довго напружує одну і ту ж групу м'язів, виникає втома очей і може впасти зір. Щоб запобігти подібні неприємні наслідки, слід регулярно виконувати вправи для очей. Робити їх краще до їди, ніж після.
2
Розігрійте долоні - потріть їх один об одного і закрийте ними ока. Переконайтеся, що долоні не пропускають світло. Справа в тому, що повністю розслабитися очі здатні тільки в темряві. Тому, відправляючись спати, краще закривати штори. Тепло від долонь і темрява дозволять очам розслабитися. Робіть цю вправу протягом декількох хвилин кожен раз, коли відчуваєте втому або дискомфорт в очах. Після цього швидко поморгайте кілька секунд. Моргання дуже корисно, тому що запобігає напругу. Ви можете помітити, що сприйняття кольорів стало яскравішим.
3
Кілька разів підніміть очі вгору і опустіть вниз. Потім кілька разів скосите по черзі їх вправо і вліво, по діагоналі з лівого верхнього кута в правий нижній і навпаки. Намалюйте очима прямокутник, потім коло - по черзі в протилежних напрямках. Опишіть очима вісімку. Наприкінці швидко поморгайте.
4
Поліпшенню кровопостачання і розслабленню м'язів очей сприяють постукування. Кінчиками пальців легко постукуйте навколо очей у напрямку від носа до скронь.
5
Якщо ви багато читаєте, дивитеся в екран комп'ютера чи телевізора, періодично спостерігайте за віддаленими предметами. Дивіться кілька хвилин вдалину у вікно або з балкона. Наближайте і видаляйте від свого носа палець руки, одночасно стежте за пальцем очима.
Зверніть увагу
Час від часу відволікайтеся від читання і роботи за комп'ютером, щоб очі відпочивали.
Корисна порада
Для очей і хорошого зору корисно регулярно бувати на сонці.