Як робити насічки. Як оновити насічку на прикладі.

Якщо ви є завзятим мисливцем або туристом, улюблена зброя можна прикрасити, зробивши на рукояті спеціальні насічки. З ними тримати приклад стане зручніше, а саму зброю можна перетворити на справжній витвір мистецтва. Зробити такі насічки можна, слідуючи даної інструкції.
Інструкція
1
Підберіть відповідний інструмент для роботи. Якщо ви вирішили самостійно зробити насічку на дерев'яному прикладі рушниці, вам знадобиться тонкий різець, краще, щоб його кінець був зрізаний навскіс. Інструмент можна замовити, а можна зробити самому. Для виготовлення різця ви можете взяти звичайний надфіль квадратного перетину. Нагрійте його на газу, щоб справити відпустку металу, акуратно загніть в лещатах, оформите зуби майбутнього різця. Приберіть задирки дрібним надфілем і загартуйте різець. Інструмент готовий, можна приступати до роботи.
2
Подбайте про організацію підходящого робочого місця з достатнім освітленням. Стіл використовуйте підходящого розміру для зручної роботи, на ньому не повинно бути сторонніх предметів. Лампа повинна знаходитися на висоті 13-15 см. Від столу, щоб можна було легко розгледіти всі тонкі деталі малюнка і дрібні нюанси.
3
Зробіть шаблон майбутньої насічки і ретельно прорисуйте її за допомогою гострого олівця. Переконайтеся, що малюнок виходить однаковий на обох сторонах приклада. Нанесіть пересічні майстер-лінії. Кут перетину зазвичай становить 55-70 градусів.
4
Починайте робити розмітку за допомогою різця. Допомогти в прорізанні насічки може надфіль трикутного перерізу, яким можна буде прискорити процес нанесення ліній. Якщо сама деревина приклада не надто міцна, можна працювати надфилем квадратного перетину.
5
Закінчивши прорізання насічки, просочіть її маслом. Після цього насічка придбає вид красивою темної сіточки. Насічка готова. У нанесенні малюнка на приклад немає нічого особливо складного. При підборі правильних інструментів і достатньому терпінні, можна створювати дуже оригінальні і складні малюнки, які не тільки зроблять приклад зброї менш слизьким і зручнішим, а й відмінно прикрасять рушницю.