Як виготовити підрамник. Як зробити підрамник для картини.

Картини на полотні, ватмані або твердій основі, наприклад на ДВП, пишуть після досить тривалої підготовки, і починається вона з виготовлення підрамника. Художники користуються для його складання досить простим і перевіреним способом.
Вам знадобиться
  • Дерев'яні рейки, промисловий або меблевий степлер, ножівка по дереву, молоток, цвяхи, клей ПВА.
Інструкція
1
Для виготовлення підрамника підберіть і підготуйте рейку без сучків і тріщин, прямокутного перерізу. Один з кутів рейки слід зрізати, після чого розпиляти її на відрізки, користуючись столярним стуслом, так щоб при зборці підрамника скошений кут вийшов всередині, на лицьовій стороні. Це потрібно зробити для того, щоб надалі полотно вийшов натягнутим від кромки до кромкі.Внешніе розміри підрамника розрахуйте і витримайте такими, щоб після натяжки полотна (найбільше додасться на кутах) він легко входив в раму, а й без просвітів при погляді з лицьового сторони.
2
Тепер наріжте з бруска куточки для зміцнення конструкції. Зберіть рейки з куточками на клей, залиште сохнути. Коли клей повністю висохне, додатково скріпіть підрамник саморізами, вкручуючи їх через рейку в куточки. Якщо сторони підрамника чималі, перевищують розміри 100х75 см, їх слід зміцнити поперечкою, або навіть хрестовиною, щоб при натяжки полотна рейку не повівся, або не прогнулися. Підберіть для цього рейки з перетином менших розмірів, щоб вони не випирали ні з лицьової, ні з задньої сторони.
3
Ватман натягують злегка змоченим водою, прихоплюючи на звороті скобами за допомогою степлера, по мірі висихання, хвилі, які з'явилися в результаті невеликої нерівномірності натяжки, разгладятся. Полотно натягайте з помітним зусиллям, перш прихопивши одну довгу сторону ззаду конструкції, зорієнтувавши його волокнами паралельно сторонам підрамника. Закріплюйте його на тильній стороні так само, як і ватман. Кути сформуйте акуратно, красиво, без великих горбів, можна на клей, після підкріплюючи скобами.
4
5
6
Оклейте всю задню поверхню підрамника щільним папером так, щоб її краї не виступали за зовнішні межі. Після висихання клею зріжте всередині надлишки лезом безпечної бритви або тонким ножем. Тепер ваш підрамник готовий, можна починати творчий процес!
7
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IOa84Jn2uZU