Як підібрати пуанти.

Захоплюючись красою та вишуканістю балерин, мало хто з глядачів представляє, як складно стояти і танцювати на пуантах. Пуанти - це особлива взуття для балету, і підібрати її самостійно, без порад професіонала, досить складно.
Інструкція
1
Постарайтеся підібрати пуанти за розміром. Надіньте туфлю і встаньте на «полупальци». Якщо в такому положенні п'ятка відвисає і коробочка сидить не щільно, значить, пуанти вам великі. Якщо пуанти спадають з п'яти, вам потрібен менший розмір взуття.
2
При виборі розміру пуант зверніть увагу і на їх ширину. Якщо пальці «бовтаються», балерина починає переводити вага тіла на великий палець ноги, що викликає в ньому гостру біль. Підберіть пуанти, в яких коробочка буде щільно прилягати до ноги і фіксувати положення стопи і пальців. При цьому маленькій балерині може здатися, що взуття їй мала - адже пуанти досить жорсткі, це незвично після звичайних туфель. Але жорсткість коробочки і її щільне зіткнення з ногою забезпечать правильне розташування стопи, а значить і здоров'я маленької танцівниці.
3
Однак, регулювати ступінь жорсткості пуантів все-таки можна. Сучасні фірми, що випускають взуття для танців, мають лінійку жорсткості і розташовують на ній різні устілки. Їх позначення можна знайти на підошві пуанта. Розрізняють декілька типів жорсткості: жорстку (Н), середню (М) і м'яку (S). Іноді в магазинах можна знайти суперм'яку устілку (SS) і супержорстким (SH). При виборі устілки зверніться до викладача танців: ці питання повинні вирішуватися індивідуально для кожної балерини.
4
Пуанти розрізняються п'ятою: вона буває високою, середньою і низькою. Правильно обрана п'ята повинна щільно і зручно облягати ногу.
5
При остаточному виборі пари пуант використовуйте таблицю розмірів. Вона складається з таких індивідуальних показників, як вкладиші для пуантів, модель, повнота (1,2,3), висота підйому, роздільники для пальців та індивідуальні особливості танцівниці. При цьому довжину стопи найкраще виміряти лінійкою, вставши на неї босою стопою. Заміряйте точну відстань між найдовшим пальцем і п'ятою.
Корисна порада
Міняйте пуанти з дорослішанням балерини. Слідкуйте за її зручністю і розвитком стопи. Правильно підібрані пуанти впливають на тільки на якість танцю, але і на здоров'я танцівниці.
Купити в Москві пуанти нескладно: до послуг початківців танцюристів відкрито декілька спеціалізованих магазинів одягу, взуття та аксесуарів. Там же можна придбати силіконові вкладиші і стрічки для кріплення.
Тих, хто вирішив зайнятися класичними танцями або записати дитину в балетну секцію, обов'язково попросять купити пуанти. На щастя, в Москві відкрито кілька спеціалізованих магазинів, в яких продається все необхідне для початківця і досвідченого танцюриста.
Професіоналам, виступаючим в балетних трупах, немає необхідності бігати по магазинах за сценічної взуттям. Пуанти для них виготовляються вручну за індивідуальними мірками.

Все, що вам потрібно знати про пуантах

Деякі з московських магазинів, торгуючих взуттям та одягом для танців, мають свої представництва в інтернеті. Завдяки цій особливості ви можете купити пуанти онлайн і замовити доставку додому або в офіс. Все ж, бажано приміряти взуття перед покупкою, особливо якщо це ваші перші пуанти. В магазинах представлений повний розмірний ряд, починаючи з дитячих і закінчуючи дорослими розмірами, проте вам доведеться врахувати не тільки розмір, але і повноту ступні. Важливий показник при виборі взуття для занять бальними танцями - жорсткість устілки. Пуанти продаються з суперм'якими, м'якими, середніми, жорсткими і супержорсткими устілками. Відповідне маркування ви знайдете на упаковці. Зазвичай новачкам радять купувати взуття підвищеної м'якості. Правильно обрані пуанти повинні щільно сидіти на нозі, що не зсковзуючи з неї. Однак, оскільки танці вимагають різких рухів, необхідно додатково закріпити взуття за допомогою шовкових або атласних стрічок. Щоб зменшити навантаження і захистити пальці від травм, деякі танцюристи носять пуанти зі спеціальними вкладишами. Такі вставки роблять з силікону і поролону. Силіконові вкладиші обійдуться дорожче поролонових, зате їх можна використовувати багаторазово, на відміну від одноразових поролонових. Якщо ви збираєтеся користуватися вкладишами, купуйте взуття на розмір більше.
Стрічки і вкладиші не входять до комплекту, але ви легко знайдете їх в тому ж магазині, де будете купувати пуанти.
Якщо ви хочете, щоб пуанти прослужили вам якомога довше, зверніть увагу на моделі з «п'ятачком» із замші на шкарпетці. Він сповільнить знос вашої танцювального взуття.

Брендові пуанти в Москві

У столичних магазинах можна придбати як недорогу танцювальну взуття вітчизняного виробництва, так і брендові пуанти з Лондона. Широко відома французька фірма Sansha, офіційний представник якої відкрив фірмові магазини в Москві і Петербурзі, а також інтернет-вітрину. Тут можна недорого купити якісні пуанти: від 400 рублів за пару. У московському салоні «Дебют» продається взуття для танців російського виробництва: «Русский балет», «Майстер-клас», «R-клас». Пуанти цих фірм часто рекомендують своїм учням професійні хореографи. Інша вітчизняна компанія - «Гришко» - має власне виробництво всієї можливої одягу та взуття для танцюристів. Балетки, джазовки і пуанти «Гришко» успішно продаються і в Росії, і за кордоном. В асортименті дорослі і дитячі розміри. Також при бажанні в столиці можна придбати пуанти марок Freed of London, Repetto, Wear Moi. Ця дорога танцювальне взуття преміум-класу стане відмінним подарунком і мотивує на нові сценічні успіхи.