Як зібрати зарядний пристрій для акумулятора.

Якщо ваш портативний приймач, плеєр або фотоапарат працює від батарей, спробуйте замінити їх на акумулятори. На відміну від батарейок, їх можна багаторазово заряджати. Навіть за один рік таким чином можна заощадити дві-три тисячі рублів.
Інструкція
1
Ні в якому разі не намагайтеся заряджати будь-якими способами батарейки, не розраховані на це. Літій-іонні, літій-полімерні і літій-залізні акумулятори завжди заряджайте тільки пристроями заводського виготовлення. Самостійно виготовляйте зарядні пристрої тільки для акумуляторів електрохімічних систем NiCd і NiMH.
2
Розрахуйте струм зарядки одного акумулятора. Для цього поділіть його ємність на десять. Якщо ємність виражена в міліампер-годинах, струм заряду вийде в міліампер.
3
Візьміть джерело живлення з таким розрахунком, щоб його вихідна напруга перевищувало номінальну напругу акумулятора як мінімум на чотири вольта, а струм навантаження перевищував суму струмів зарядки всіх акумуляторів (вони будуть заряджатися окремо для зменшення зносу).
4
Придбайте стільки стабілізаторів напруги LM317T, скільки акумуляторів буде заряджатися одночасно.
5
Зверніть увагу на те, що, незважаючи на подібний зовнішній вигляд, стабілізатор LM317T відрізняється цоколевкой від загальновідомих стабілізаторів 7805, 7809 і аналогічних. А саме, перший висновок у нього - регулювальний, другий - вихід, а третій - вхід.
6
Щоб мікросхема LM317T початку замість напруги стабілізувати силу струму, підіть на хитрість. По-перше, зменшіть його вихідна напруга до мінімуму. Для цього регулювальний висновок стабілізатора використовуйте як загальний, аналогічно тому, як це робиться при використанні стабілізаторів серії 78xx. Вихідна напруга дорівнюватиме 1,25 В. По-друге, підключіть до його висновку навантаження з таким розрахунком, щоб при 1,25 В вона споживала струм, рівний току заряду одного акумулятора. Для розрахунку її опору скористайтеся поділіть число 1,25 на струм заряду, виражений в міліампер. Опір вийде в кілоомах. Потужність ж, яка буде виділятися на навантаженні, визначте, помноживши число 1,25 на той же струм. Вона буде виражена в міліватах.
7
Зверніть увагу на те, що власне споживання струму стабілізатором дуже мало. Тому струм, який він споживає по входу, буде практично дорівнює струму навантаження. Цим його властивістю і скористайтеся для стабілізації струму через акумулятор. Для цього підключіть вхід стабілізатора до джерела живлення через акумулятор, дотримуючись полярності (плюс джерела до плюса акумулятора, мінус акумулятора до входу стабілізатора, загальний провід стабілізатора - до мінуса джерела живлення).
8
Зберіть стільки ж стабілізаторів, скільки є акумуляторів. Всі мікросхеми розташуйте на окремих тепловідведення, не поєднаних між собою електрично. Зашунтірует входи і виходи мікросхем оксидними і керамічними конденсаторами невеликої ємності. Оксидні конденсатори включите в правильній полярності. Їх робоча напруга має бути не менше 10 В.
9
Увімкніть живлення зарядного пристрою, а через 15 годин вимкніть і витягніть заряджені акумулятори.