Як дізнатися розмір собаки.

Розміри собаки визначають за її росту в холці. У собак різної статури відповідно і різна маса тіла, а з цим, зрозуміло, пов'язані також різні фізіологічні можливості, а аткже особливості годівлі та содержанія.Деленіе по вазі: - дрібні породи мають вагу до 10 кг; - собаки середніх розмірів - 10-25 кг; - великі породи - 26-45 кг.
Інструкція
1
Місце, де будуть проводитися вимірювання, зробіть досить вільним, зручним для того, щоб була можливість підступитися до вихованця з будь-якого боку.
2
1. Довжина спини. Замір собаки виробляєте тільки на жорсткому твердому підлозі, або рівному грунті. Якщо ви - господар собаки, краще проводите виміру самостійно. Собака повинна стояти рівно, спираючись на всі чотири лапки, ні в якому разі не лежати і не сидіти. Навіть саме незначне рух може призвести до похибок у вимірюванні. Гнучким сантиметром виміряйте довжину від холки (це сама верхня точка спини у що стоїть спокійно собаки) по хребту до підстави її хвоста. Цей отриманий вами розмір в сантиметрах і буде розміром собаки. Важливо, щоб ваші вимірювання були точні. Якщо отримана довжина коливається між декількома розмірами, відхиляючись від стандарту, то слід вважати розмір в сторону найбільшого. Якщо тварина щільне, з великою, об'ємною грудною кліткою, рекомендується додати ще один розмір, щоб річ нормально підходила, а собаці не було дискомфортно. Якщо тварина худе і маленьке, то розмір потрібний менший.
3
Обхват грудей. Для початку заміряйте найбільшу частину грудної клітки. Вона буде відразу за передніми лапами. Щоб не помилитися, рекомендується додати до отриманих вимірам 3 або 5 см, щоб річ вільно облягала собаку. Але більшу роль також відіграють стиль і фасон обраній одягу.
4
Розмір талії. Його вимірюйте в самій маленькій частині живота у собаки, та, що перед задніми ногами. Необхідно мати на увазі, що у кобеля обхват талії вимірюється перед статевими органами. Як і при вимірюванні довжини спини, обхват грудей може становити трохи більшу кількість сантиметрів, ніж вийшло при вимірі.
5
4. І останній параметр - обхват шиї. Для отримання розміру обхвату шиї тварини, виміряйте більшу частину шиї, тобто у її заснування, там, де шия собаки сходиться з тулубом. Обхват шиї, як правило, дорівнює розміру її нашийника.
Одяг для собак - не розкіш, як може здатися на перший погляд. Домашні вихованці досить ніжні істоти, тому тепла попонку або курточка дозволить вашому улюбленцю насолодитися прогулянкою і не замерзнути. Непромокальний комбінезон дозволить псу не забруднити свою шерсть, навіть коли на вулиці сльота. Але, як і для людей, одяг для собак має свої розміри.
Інструкція
1
Щоб правильно визначити розмір одягу, яку буде носити ваш вихованець, необхідно зняти правильно мірки. Саме від цього залежить, наскільки зручно буде почувати себе собака і чи сподобається їй хизуватися в тих нарядах, які ви придбаєте в зоомагазині. Вам необхідно визначити три параметри вашої собаки , вимірявши у неї обхват шиї, грудей і довжину спини.
2
Поставте свого вихованця рівно. За допомогою гнучкої вимірювальної стрічки (сантиметри) або рулетки виміряйте довжину спини від холки до основи хвоста вздовж хребта. У собаки , яка стоїть спокійно й нерухомо, загривок - найвище місце на спині, вона знаходиться поруч з шиєю, між лопаток кістками.
3
Виміряйте обхват грудей, пропустивши вимірювальну стрічку навколо корпусу пса, відразу за передніми лапами. Майже у всіх порід собак це найширше місце грудної клітки. Щоб одяг не стискувала тіло собаки , додайте до цього розміру ще 2-3 см на вільне облягання.
4
Обхват шиї виміряйте в найширшій її частині - вільно застебнутий нашийник знаходиться якраз на цьому місці. Обхват шиї практично дорівнює довжині нашийника.
5
Оскільки уніфікованої таблиці розмірів для собак не існує і кожен виробник визначає їх сам, вам необхідно співвіднести отримані розміри вашої собаки з таблицею розмірів конкретного виробника.
6
Якщо розміри вашої собаки потрапляють між розмірами, зазначеними в таблиці, виберіть той розмір, який трохи більше. Якщо порода вашої собаки характеризується щільним статурою, то придбайте їй одяг на 1 розмір більше. Тонкокостним сухорлявим собакам можна придбати костюмчик на розмір менше.
Зверніть увагу
Уточніть у продавця, чи не відноситься виробник до тих, що випускає маломірних одяг. Розмір S, який ви купуєте для своєї собаки зазвичай, у такої фірми-маломеркі може трансформуватися в М.