Як синхронізувати час з інтернет. Як включити синхронізацію часу через інтернет.

Атомні годинники - дороге і громіздке пристрій. Набагато зручніше отримувати сигнали точного часу по телефону, радіо або з супутника. Віднедавна ще одним каналом для отримання інформації про точний час став інтернет.
Інструкція
1
Якщо ви хочете лише отримувати з інтернеті інформацію про точний час, а синхронізацію здійснювати вручну, скористайтеся послугами одного з так званих Daytime-серверів. Перед тим як підключатися до такого серверу, переконайтеся, що у вас є консольний Telnet-клієнт (він зустрічається як в Linux, так і в багатьох версіях Windows). Запустіть програму telnet з параметром, що складається з IP-адреси сервера і номера порту, розділених двокрапкою. Номер порту для протоколу Daytime - завжди 13. Наприклад: telnet 198.60.73.8:13В відповідь ви отримаєте інформацію про час і дату, після чого з'єднання автоматично розірветься. Не звертайте увагу на годинник - сервер знаходиться в іншому часовому поясі. Вам потрібна інформація тільки про хвилини і секундах. Використовуйте тільки ті сервери зі списку, про які прямо сказано, що вони підтримують протокол Daytime. Ніколи не підключайтеся до одного й того ж серверу частіше, ніж раз на чотири секунди включно, інакше ваш IP-адресу буде заблокований (ваші запити будуть прийняті за DoS-атаку).
2
Щоб синхронізувати годинник комп'ютера з сервером автоматично, доведеться скористатися іншим протоколом - NTP. Його підтримують всі сервери із зазначеного списку, навіть ті, які не працюють за протоколом Daytime. Однак найкраще скористатися для цього більш точним NTP-сервером - ntp.mobatime.com. Кілька менш точний публічний пул серверів time.windows.com. Зверніть увагу на те, що пишуться URL цих серверів без звичної рядка "http://www". Запити до будь NTP-серверам також ні в якому разі не можна повторювати частіше, ніж раз на чотири секунди включно.
3
Щоб автоматично синхронізувати вбудовані годинник комп'ютера з NTP-сервером в операційній системі Linux, спочатку встановіть пакет ntp. Потім введіть команду: sudo ntpdate (URL NTP-сервера)
4
Щоб в операційній системі Windows час автоматично синхронізуватися з NTP-сервером при кожному включенні комп'ютера, виберіть в «Панелі управління» пункт «Дата і час». Переключіться на вкладку «Час інтернету». Встановіть галочку «Включити синхронізацію з сервером часу в інтернеті». Введіть в єдине на сторінці поле URL NTP-сервера.
5
Встановіть на свій мобільний телефон J2ME-додаток Server Time. Запустивши його, введіть в налаштуваннях URL NTP-сервера. Потім виберіть у меню пункт «Старт!». Після того, як запит буде здійснений, ви зможете порівняти час на сервері з часом у вбудованих годиннику телефону. Здійснити синхронізацію доведеться вручну, незважаючи на використання протоколу NTP. Пов'язано це з тим, що віртуальна машина Java на телефоні не дозволяє додаткам змінювати показання системних годин.