Як вибрати фарбу для стелі.

Коли справа доходить до ремонту - вимушеного або для душі - обійти стороною фарбування стелі навряд чи вдасться. Щоб не шкодувати про марно витрачені гроші і силах, вибирайте фарбу для стелі відповідно до типу приміщення і фарбується.
Інструкція
1
Фарба для стелі в житлових кімнатах відрізнятиметься від фарби для кухні та ванної. У першому випадку достатньо будь-якої фарби для сухих приміщень. Що ж стосується вологих приміщень, там необхідна фарба, що володіє вологостійкістю, протигрибковими компонентами; підходяща для частого миття. У випадку з кухонним стелею добре підібрати фарбу, стійку до осідання кіптяви від плити.
2
Загальноприйнято класифікувати фарби по типу основи. Олійні фарби в своїй основі мають оліфу, емалеві - лак. Ці два види фарб називаються алкідними. Алкідні фарби розбавляються Уайт-спіритом, скипидаром або оліфою, через що мають різкий запах і можуть використовуватися тільки в добре провітрюваних приміщеннях. Вони довго сохнуть і не володіють протипожежними властивостями.
3
Клейові фарби виробляються на основі водних розчинів органічних полімерів. Такі фарби добре «дихають», тобто пропускають повітря. Однак, утворюючи пористу поверхню, вони також відмінно вбирають вологу, тому не рекомендуються для використання у вологих приміщеннях.
4
Водоемульсійні фарби є суспензією компонентів (пігменту і сполучною основи), введених в воду. Після висихання води фарба перетворюється в плівку. Така фарба використовується найчастіше, оскільки володіє слабким запахом (або не володіє їм зовсім), швидко сохне. Застосовується в сухих приміщеннях, так як досить легко змивається.
5
Однією з різновидів водних емульсій є водно-дисперсійні фарби. Відмінність їх від водоемульсійних фарб полягає в тому, що вони вологостійкі і можуть піддаватися механічної чищенні. Мінус в тому, що водна дисперсія не володіє різноманітністю відтінків, якими славиться водоемульсійна фарба. Водно-дисперсійні фарби можуть бути тільки білими.
6
Водою розбавляються акрилові, латексні, силікатні і силіконові фарби. Всі вони мають різну ступінь довговічності, але здатні замазувати тріщини і навіть служити ґрунтовкою. Для вологих приміщень ідеальні силіконові фарби, а силікатні запобіжать загоряння поверхні (що може бути актуальним на дачі з дерев'яною стелею).
7
Загрунтовані металеві, кам'яні, дерев'яні та оштукатурені поверхні можна фарбувати алкідними і водоемульсійними фарбами. Але врахуйте, що водоемульсійна фарба погано наноситься на лакові поверхні і поверх клейових фарб.
8
Фарба для стелі може бути глянсовою або матовою. Ступінь блиску фарби залежить від того, в якій пропорції знаходяться її складові (в глянцевому фарбі менше фарбувального пігменту). Для ідеально гладкого стелі підійде напів-глянцева фарба. Але найчастіше потрібно приховати недоліки, тому фахівці радять використовувати матову фарбу.
Корисна порада
У розмаїтті фарб легко загубитися, тому в магазині відразу питайте спеціальні стельові краскі.Внімательно читайте етикетку, яка повинна містити всі основні характеристики фарби.