Як скласти програму з додаткової освіти.

У будь-якому загальноосвітньому закладі дітям не тільки дають знання, але також їх виховують, формують у них прагнення до прекрасного. Робота гуртків і секцій, позаурочна діяльність учнів грають велике значення в розвитку особистості дитини. Тому до складання програми з додаткової освіти потрібно підходити ґрунтовно, продумуючи всі її аспекти ретельно.
Інструкція
1
Вкажіть назву або номер установи, для якого складено програму.
2
Повідомте терміни реалізації даної програми з додаткової освіти.
3
Сформулюйте мету і завдання в програмі. Наприклад, можна розвивати естетичне сприйняття у дітей або познайомити їх з історією російського фольклору, а також навчити хлопців деяким елементам народного промислу. Можна запланувати розвиток у хлопців патріотизму або їх фізичної підготовленості.
4
Перелічіть назва колективів, що ведуть свою діяльність на базі даного навчального закладу та їх спрямованість. Наприклад, можна відзначити роботу Клубу авторської пісні "Дебют", основним напрямком якого є патріотичне виховання.
5
Включіть в один з розділів програми план роботи кожного колективу. Керівник цих гуртків повинен написати теми занять, дати їх проведення, а також режим роботи колективу (із зазначенням днів тижня і часу). Відзначте заплановані показові виступи, "дні відкритих дверей", виставки, конкурси, конференції і т.д. Не забудьте вказати вікові групи дітей, що займаються в тому чи іншому колективі.
6
Якщо ви плануєте розвивати краєзнавчий напрямок в роботі з дітьми, заплануйте виїзди до пам'яток вашого краю, проводите розкопки, роботу по збереженню історичних пам'яток. Відобразіть в програмі науково-практичну діяльність хлопців: проведення різних досліджень, складання рефератів, наукових робіт, презентацій, підготовку публікацій про історичну спадщину вашого краю.
7
Якщо ви вважаєте важливим відобразити в програмі фізичне виховання дітей або здоров'язберігаючих напрям зробити пріоритетним, то заплануйте і відзначте в документі участь ваших вихованців в різних спортивних змаганнях, туристичних зльотах, військово-польових зборах.
8
Вкажіть, якими способами ви плануєте розвивати в дітях самоврядування, активну життєву позицію, комунікабельність. У цьому вам може допомогти формування різноманітних груп за інтересами або порад з різних напрямів діяльності хлопців.
9
Заплануйте і відобразити це в програмі зустрічі з цікавими людьми: ветеранами, артистами, письменниками, художниками або просто неординарними особистостями.
10
Обов'язково вкажіть який-небудь день у місяці або в тижні, коли діти відвідуватимуть музеї, виставки, художні галереї, театри.
11
Заплануйте роботу своєї театральної студії. При цьому важливо чітко розподілити ролі між дітьми (сценаристи, актори, костюмери, гримери, музиканти, художники-оформлювачі і т.д.) і познайомити їх з посадовими інструкціями, прописаними в програмі. Відобразите в програмі заплановані постановки і терміни їх втілення.
12
Продумайте роботу прес-центру, який би міг кожен місяць представляти огляд роботи і описувати в шкільній газеті вже досягнуті результати в діяльності різних колективів. Обов'язково напишіть про це в програмі з додаткової освіти.