Як злити масло в коробці передач.

Коробка передач - один з найбільших вузлів автомобіля. Вона передає обертання з колінчастого вала двигуна на провідні колеса автомобіля, крім цього вона перетворює швидкість і момент обертання, щоб автомобіль міг рушати і набирати швидкість. Як і інші вузли, коробка передач потребує технічного обслуговування.
Вам знадобиться
  • - ганчірка;
  • - набір ключів;
  • - металева щітка;
  • - ключ для зливної пробки;
  • - ємність для відпрацьованого масла.
Інструкція
1
Одним з найважливіших пунктів обслуговування є заміна трансмісійного масла в коробці перемикання передач. Це масло повинно мати визначений набір характеристик, які в ході його експлуатації погіршуються. Відразу слід обмовитися: процес зливання масла в залежності від типу автомобіля та коробки передач може сильно відрізнятися. Деякі типи КПП, наприклад ряд сучасних автоматичних, абсолютно не розраховані на обслуговування в умовах гаража. Їх обслуговування повинно здійснюватися у спеціальних сервісних центрах.
2
Перш за все, уважно ознайомтеся з інструкцією по експлуатації автомобіля. Якщо процес заміни трансмісійного масла доступний для проведення в «домашніх» умовах, він обов'язково буде описаний.
3
Операцію найзручніше проводити на оглядовій ямі або підйомнику. Найкраще масло зіллється з прогрітій коробки передач, тому не дайте автомобілю сильно охолонути, якщо їздили або прогрійте, якщо автомобіль стояв. Заженіть машину на яму, заглушите двигун, зведіть гальмо стоянки.
4
Опуститеся в оглядову канаву. Знайдіть на коробці передач зливну пробку. Коробка передач кріпиться безпосередньо до двигуна. На задньопривідних автомобілях вона розташовується посередині днища, ближче до заднього моста. На передньопривідних - зліва від двигуна, якщо дивитися знизу, стоячи обличчям у напрямку передка автомобіля. Можливі й інші варіанти розташування. Зливна пробка, як правило, знаходиться знизу або збоку коробки передач.
5
У разі сильного забруднення, очистіть зливну пробку металевою щіткою або спеціальним миючим розчином. Потім протріть місце кріплення пробки ганчіркою.
6
За допомогою спеціального ключа, акуратно відпустіть зливну пробку, але до кінця не викручуйте. Візьміть підготовлену ємність для відпрацьованого масла і помістіть її під зливний пробкою. Відверніть кришку до кінця. Будьте акуратні, масло може бути гарячим. Дайте маслу повністю злитися.
7
В деяких випадках зливний кришки можна не виявити. Тоді, щоб злити масло, необхідно відкрутити піддон коробки передач повністю, підставивши під нього ємність для зливу масла.
Зверніть увагу
- Будьте уважні, масло може бути гарячим.
Корисна порада
- Масло краще зливається з прогрітій коробки передач.