Як зробити wiki-розмітку. Як зробити на сайті вікі розмітку.

Wiki-розмітка сьогодні використовується не тільки у Вікіпедії, але і на хостингу Wikia, а також на численних сайтах, що використовують «движки», сумісні з MediaWiki. Ця мова розмітки має ряд переваг перед HTML.
Інструкція
1
Врахуйте, що більшість Wiki- «движків» не виключають використання HTML-тегів. Якщо ви не знаєте, як що-небудь робиться за допомогою Wiki-тегів, спробуйте зробити те ж, використовуючи звичайний HTML. Багато теги працюватимуть без зміни. Але деякі з них, наприклад, призначені для вставки скриптів і аплетів, можуть бути не розпізнані з міркувань безпеки. На деяких вікі-проектах існують боти, які потім автоматично перетворюють виявлені ними на сторінці HTML-теги в аналогічні за функціоналом вікі-теги.
2
Щоб вставити в сторінку посилання на іншу сторінку в межах того ж вікі-проекту, використовуйте тег: [[Назва сторінки]] Писати назву сторінки можна як з великою, так і з маленької літери. А ось у всіх наступних буквах доведеться дотримуватися регістр. Можна також послатися на сторінку з однією назвою, а текст посилання зробити іншим: [[Назва сторінки | Текст посилання]] Нарешті, можна винести частину тексту за межі тега: На столі стояло два жовтих електро [[шуруповерт]] а.
3
Для додавання в сторінку посилання на сторонній ресурс (навіть на другий проект, що знаходиться на тому ж хостингу) скористайтеся конструкцією: [http://domainn.ame Текст посилання]
4
Для того, щоб вставити в сторінку зображення, спочатку розмістіть його на тому ж хостингу. На відміну від звичайних хостингів, вікі-хостинги не допускають вставки зображень, що зберігаються на сторонніх ресурсах. Потім вставте його за допомогою такої конструкції: [[File: Imagename.jpg" | thumb | Опис малюнка]] Якщо опустити слово thumb, картинка буде показана в повному розмірі. Якщо ж замінити його на директиву nnnpx, де nnn - число, картинка буде примусово зменшена до відповідної кількості пікселів по горизонталі.
5
Щоб вставити в сторінку цілий набір зменшених картинок, скористайтеся інший, більш простий конструкцией:File:Imagename1.jpg"File:Imagename2.jpg"........File:imagenanen.jpg"
Використання шрифтів, таблиць, спеціально оформлених цитат і посилань, списків, надрядкових і підрядкових знаків, - все це справляє на читача і відвідувача спільноти або блогу враження, що автор піклується про своє уявлення в очах оточуючих. Ці специфічні прикраси мають загальну назву - вікі-розмітка .
Інструкція
1
Текст може мати один з кількох видів. Для введення звичайного тексту ніяких спецсимволов і кодів не потрібно. Щоб текст був закреслять, введіть наступні теги без пробілів: ваше повідомлення .Жірний текст оформляється трьома апострофами справа і зліва. Спробуйте ввести такі теги: '' 'ваш текст' '' .Подчеркнутий текст оформляється таким кодом: ваше послання .Наклонний (курсив) текст оформляється двома парами апострофів: '' Повідомлення '' .Оформленіе тексту всередині таких тегів:
 - і: 
- відображатися не буде.
2
Посилання оформляються подвійними квадратними дужками: [[адреса посилання | текст посилання]]. Щоб переадресувати на обговорення, замість адреси введіть назву статті чи обговорення. [[Назва статті | текст посилання]]
3
Використовуйте надрядковий (схожий на виноски) та підрядковий текст. Надрядковий оформляється так: ваш надрядковий текст . Теги підрядкового: ваш підрядковий текст
4
Можете оформити номеровані і ненумеровані списки. Теги ненумерованого списку: (*) (понеділок) (*) (середа) (*) (п'ятниця) (**) (вкладений ненумерований список) Для нумерації замість «зірочки» вставляйте «ґрати» (#). Дужки при вставці прибирайте.
5
Повідомлення можна розбити на розділи. Ось їх теги: (==) Ваш заголовок розділу (==) (===) Ваш заголовок підрозділу (===) (====) Ваш заголовок підрозділу другого рівня (====)
6
Щоб привабливо оформити цитату, також використовуйте спеціальні теги:
Офелія, о, німфа! © У. Шекспір.
Зверніть увагу
Прибирайте круглі дужки і прогалини між символами тегів (але не між словами)