Як зробити стробоскоп.

стробоскопа називається прилад, який створює короткі спалахи світла з великою частотою. З його допомогою можна детально розглядати рухомі деталі без їх зупинки. Стробоскопи бувають електронними і механічними.
Інструкція
1
Запам'ятайте головне властивість будь-якого стробоскопа: тривалість світлового імпульсу повинна бути значно менше тривалості паузи між ними. По-науковому це називається великий скважностью, або, що те ж саме, малим коефіцієнтом заповнення. При недотриманні цього правила нерухоме зображення рухомого предмета, одержуване за допомогою стробоскопа, буде нечітким, розмитим.
2
Для виготовлення нескладного механічного стробоскопа візьміть звичайний комп'ютерний вентилятор. Краще, якщо він буде великого діаметра - з ним зручніше працювати. Відріжте від його крильчатки лопаті. Замість них приклейте легкий диск з міцного картону. Він повинен бути того ж діаметру, що і крильчатка. якість приклеювання має бути настільки високим, щоб диск не злетів з шпинделя вентилятора при обертанні. Диск повинен також бути добре отцентрирован. Увімкніть вентилятор і переконайтеся в тому, що вібрація через неточну центрування диска відсутня.
3
Вимкніть вентилятор. Акуратно виконайте в диску, наприклад, модельним ножем кілька радіальних щілин товщиною близько трьох міліметрів. Кут між щілинами розрахуйте, розділивши 360 на їх кількість. Частоту спалахів при номінальній частоті обертання вентилятора розрахуйте за такою формулою: f = (?/60) * n, де f - частота спалахів, Гц,? - Частота обертання вентилятора, об/хв, n - кількість щілин. Наприклад, якщо частота обертання вентилятора дорівнює 1500 об/хв, а щілин чотири, частота спалахів складе: f = (1500/60) * 4 = 100 Гц
4
Пропустіть через щілину світло будь-якого малопотужного, пожежобезпечного і направленого джерела світла. Підійде, наприклад, світлодіод з вбудованою лінзою. Застосувавши резистор такого номіналу, щоб струм через світлодіоди дорівнював 20 мА, його можна живити від того ж джерела, що і вентилятор.
5
Увімкніть вентилятор і направте його на об'єкт, який обертається або переміщається циклічно. Він візуально «зупиниться». Якщо цього не сталося, підстройте частоту спалахів. Для цього живити вентилятор від регульованого джерела, продовжуючи плекати світлодіод від нерегульованого. Не перевищуйте номінального напруги живлення вентилятора. Пам'ятайте, що об'єкт продовжує рухатися, незважаючи на те, що візуально він зупинений. Не намагайтеся доторкнутися до нього.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W5sGAmWkUeg
Стробоскоп - це прилад, що дозволяє поспостерігати дискретні елементи руху швидко рухаються. Такий прилад можна застосовувати на уроках фізики при вивченні різних механізмів. Корисний він буде і на уроці фізкультури при вивченні елементів руху спортсмена. Принцип дії саморобного стробоскопа заснований на тому, що спостереження предмета ведеться через періодично перекривається отвір (обтюратор).
Вам знадобиться
 • Дерев'яний брусок довжиною 20-25 см, товщиною і шириною по 5 см
 • Електродвигун постійного струму
 • Батарея харчування до електродвигуна
 • Змінний опір (резистор дротяний ) повним опором 5-25 Ом
 • 2 шматки фанери 20х20 см
 • Вимикач
 • Монтажний провід
 • Шурупи
 • Невеликі шматки щільного пінопласту завтовшки 2-3 мм
 • Клей «Момент»
 • 2 маленьких цвяха
 • Скотч або изолента
 • Инструменты:
 • Отвертка
 • Дрель
 • Сверла
 • Лобзик
 • Циркуль
 • Линейка
 • Нож
 • Наждачная папір
 • Молоток
Інструкція
1
З фанери виріжте диск діаметром 20 см. На цьому диску з того ж центру Вичертите коло радіусом 5 см і 8 см. Проведіть через них загальний діаметр. Внутрішню окружність розділіть на 6 частин. У точці перетину зовнішньої окружності із загальним діаметром просвердлите отвір діаметром 1 см. 6 таких же отворів просвердлите на внутрішньому колу згідно з розміткою. В центрі отриманого диска просвердлите отвір діаметром 1 мм (отвір повинен бути менше діаметра осі двигуна).
2
За допомогою маленького цвяха прибийте диск до другої фанерній заготівлі так, щоб цвях потім було легко витягти. Гвоздь вбийте, поєднавши центри диска і заготовки. Другий такий же цвях вбийте в отриману заготовку в будь-якій точці, подалі від отворів. Не потрібно пробивати другий лист фанери до кінця.
3
Використовуючи диск як трафарет, розмітьте і просвердлите один отвір на зовнішній окружності і на внутрішній, з протилежного боку діаметра диска. Обведіть диск і роз'єднаєте деталі. Випиляєте другий диск по контуру.
4
З дерев'яного бруска виготовте ручку пристрою. Вона призначена для кріплення двигуна. Тобто з одного боку ручки зробіть вибірку під двигун так, щоб можна було закріпити його нерухомо за допомогою, наприклад, бляшаний платівки. Після того, як ви закріпіть двигун на ручці, припаяйте до нього відводи проводів.
5
На центр диска з великою кількістю отворів наклейте невелику пенопластовую або гумову шайбу. Діаметр шайби може бути близько 2 см. Щільно із натягуванням закріпіть диск на осі двигуна, посиливши з'єднання клеєм.
6
Зберіть електросхему, послідовно з'єднавши електродвигун, резистор, вимикач харчування і батарею живлення. Деталі можна закріпити на ручці скотчем або ізолентою так, щоб вони не заважали обертанню диска.
7
За допомогою шурупів нерухомо закріпіть на ручці другий диск так, щоб центри обох дисків збігалися, а через обидва отвори нерухомого диска при обертанні рухомого можна було бачити отвори іншого.
8
Можна приступати до спостережень. Включивши електродвигун, спостерігайте досліджуваний предмет або механізм через один з отворів нерухомого диска і отвір рухомого диска. Частота стробування при спостереженні через отвір внутрішнього кола буде більше і підходить для спостереження більш швидких процесів. Для спостереження більш повільних процесів скористайтеся зовнішнім «вікном». Крім того, частоту обертання диска можна плавно регулювати змінним опором.
Зверніть увагу
Електродвигун може бути від іграшки або батарейного магнітофона. Він розрахований на напругу 4,5-9 ВФанера береться товщиною 1-3 мм.Стробоскопи бувають декількох типів. Один з них заснований на тому, що спостережуваний предмет (деталь машини, пристрій, рухомий агрегат) висвітлюють короткими імпульсами світла від потужної газорозрядної лампи. Такий пристрій можна застосовувати тільки в темряві або при слабкому притишеному освітленні. Конструкція його досить складна і пов'язана з використанням високих напруг. Тому в разі потреби краще придбати готовий прилад з сертифікатом виробника, що забезпечує його безпечне застосування.