Як відрізати шматок.

Люди, які займаються укладанням плитки, обов'язково стикаються з її різкою. Справа в тому, що вкрай рідко плитка підходить рівно. Саме тому доводиться її порізати і підганяти. Для цієї справи обов'язково потрібно плиткорез.
Вам знадобиться
  • плиткорез
Інструкція
1
Перед початком роботи необхідно налити кілька крапель олії на направляючу рамку. Також масло потрібно нанести на коліщатко, за допомогою якого робиться ризику. Переконайтеся, чи надійно закріплено коліщатко. Воно не повинно рухатися з боку в бік. В іншому випадку надріз буде кривої. Також слід перевірити його знос. Якщо є необхідність, обов'язково його заміните.
2
Залежно структури плитки, з якої виробляється робота, можна відрізати навіть 5-6 міліметрів плитки. Варто відзначити, чим щільніше плитка, тим легше робити різання плиткорезом. У цьому випадку досить просто відрізати вузьку смужку. Якщо є можливість, то поекспериментуйте перед тим, як робити необхідні зрізи. Якщо ж у вас не вийшло відрізати тонку смужку за допомогою звичайного плиткореза, то скористайтеся електричним плиткорізів.
3
Якщо немає можливості придбати хороший плиткоріз, то можете використовувати для різання склоріз і цвях. За допомогою склоріза зробіть надсічку на плитці і покладіть її тильною стороною на цвях. Зіставте з ним лінію зрізу. Після цього необхідно натиснути вниз на обидві сторони плитки великими пальцями. Також можна різати плитку за допомогою ручної пилки, яка має карбідне лезо. Проте варто врахувати, що дана процедура займає від 5 до 10 хвилин, в той час як на Плиткорез йде від 5 до 10 секунд.
4
Для того щоб зробити прямий зріз за допомогою плиткоріз, необхідно спочатку нанести лінії різання за допомогою фломастера на плитці. Укладіть плитку на підставу плиткоріз. Зіставте лінію різання і коліщатко для нанесення ризики. Тримайте плитку на місці однією рукою, а ручку з коліщатком - інший.
5
Підніміть ручку так, щоб коліщатко торкнулося поверхні плитки з боку її верхній частині. Після цього рухайте ручку на себе. Необхідно зліг натискати. Проходити коліщатком можна тільки один раз.