Як відновити доріжки на платі.

Сучасна електронна техніка відрізняється досить високою надійністю. Тим не менш, іноді все ж доводиться стикатися з ситуацією, коли в результаті тієї чи іншої несправності відбувається вигорання друкованих провідників на платі. Подальша робота пристрою неможлива без відновлення пошкоджених доріжок.
Інструкція
1
Вигорання доріжок однозначно свідчить про те, що по них протікав неприпустимо великий струм. Тому в першу чергу слід подбати про з'ясування і усунення основної несправності. Тільки після цього можна переходити до відновлення друкованих провідників.
2
Скажемо відразу, що в реконструкції первозданного заводського виду струмопровідних доріжок зазвичай немає необхідності, тому мова піде про те, як налагодити нормальну роботу пристрою. Рішення тут очевидне - вигорілі ділянки друкованих провідників треба продублювати проводами відповідного перерізу.
3
Перед початком роботи ретельно вивчіть розташування вигорілих доріжок, при необхідності звіртеся з принциповою схемою пристрою. Залишки доріжок видаліть гостро заточеним ножем, лезом бритви або іншим підходящим інструментом. Вигорілі місця плати акуратно зачистите, ні в якому разі не залишайте обвуглених ділянок.
4
Переходимо безпосередньо до відновлення. Приготуйте підходящий ізольований провід потрібного перетину - воно має бути зіставно з січнем згорілої доріжки. Провід бажано брати цільний, а не багатожильний - в цьому випадку монтаж вийде більш акуратним. Оцініть, якої довжини має бути провід. Припаювати його можна як до висновків деталей, які з'єднував згорілий провідник, так і до вцілілих ділянкам цього провідника. В останньому випадку краю доріжки треба акуратно зачистити ножем, потім пропаять з каніфоллю. Точно так же зачистите і залудити краю дроти.
5
Відновлюючи доріжку, акуратно зігніть провід потрібним чином. Акуратність і ретельність монтажу - запорука успішного ремонту і подальшої надійної роботи пристрою. Неприпустима ситуація, коли дроти бовтаються, пайка виконана абияк, поруч з місцем пайки видно краплі застиглого в різних місцях припою. Брудна, негарна, неакуратна робота призводить до того, що пристрій взагалі відмовляється працювати або працює нестабільно.
6
Відновивши провідники, ще раз уважно перевірте монтаж на наявність помилок. За допомогою лупи проконтролюйте стан близьких до місця ремонту доріжок - на них могли потрапити крапельки припою і викликати замикання. У «сумнівних» місцях продряпайте простір між доріжками голкою або кінчиком гострого ножа. Якщо все гаразд, збирайте пристрій і сміливо включайте - воно має працювати.
Відновлення згорілого будинку залежить від того, наскільки сильно він пошкоджений і з якого матеріалу був виготовлений. У будь-якому випадку спочатку доведеться провести демонтаж всіх пошкоджених конструкцій і тільки після цього перейти до монтажу будинку .
Вам знадобиться
  • - будівельні матеріали;
  • - оздоблювальні матеріали.
Інструкція
1
Якщо згорілий будинок був виготовлений з каменю, плит, блоків та перекриття були із залізобетону, демонтуйте дерев'яний дах, яка завжди згоряє при пожежі, встановіть нові стійки, укосіни, обшийте фронтони.
2
Усередині будинку приберіть все, що згоріло, промийте всі стіни з використанням хлорвмісних засобів, які частково прибирають запах гару, обробіть рідкої вапном за допомогою фарбопульта. Це також дозволить частково видалити запах гару, і ви зможете приступити до монтажу підлоги і внутрішній обробці стін.
3
Постеліть нові лаги, прибийте плахи. Внутрішню обробку вам доведеться зробити повністю нову незалежно від того, наскільки сильно була пошкоджена стара обробка. Тільки таким способом можна остаточно впоратися з запахом гару і усунути всі наслідки пожежі. Спосіб обробки залежить від ваших смаків і матеріальних можливостей.
4
Якщо згорів будинок, виготовлений з бруса, кругляка, вам доведеться почати будівництво знову, так як дерево дуже швидко займається і згоряє практично повністю, якщо не оброблено спеціальним складом проти горіння.
5
Якщо стіни згоріли не повністю, демонтуйте їх, виберіть те, що ще підходить для монтажу. Все інше вам доведеться купити, зробити новий зруб з частковим використанням того матеріалу, який знаходиться в придатному стані. Відразу ж після виготовлення зрубу просочіть його складом проти горіння, який ви можете придбати в будь-якому будівельному супермаркеті.
6
Навіть якщо перекриття в будинку були залізобетонні, то при демонтажі стін зніміть їх і після установки стін знову встановіть. Дерев'яні перекриття вам доведеться замінити повністю.
7
Поставте стійки на даху, обшийте фронтони, покрийте дах покрівельними матеріалами і приступайте до монтажу підлоги і до внутрішнього оздоблення стін.