Як визначити вартість проектних робіт.

Проект будь-якої складності розробляється індивідуально під кожного замовника. Якщо є дані тільки про площу та призначенні об'єкта визначити його вартість неможливо. Велику роль у визначенні ціни проектних робіт грає архітектурна стилістика, технологічна і конструктивна складність, вимога до складу матеріалів та строками проектування. Тому приблизну вартість проекту можна визначити тільки після обговорення всіх деталей і вивчення вихідної документації.
Вам знадобиться
  • «Збірник цін на проектні роботи»
Інструкція
1
Розробка проекту здійснюється на підставі договору підряду між замовником і виконавцем. Вартість робіт визначається згідно з чинним «Збірника цін на проектні роботи». Для складних об'єктів ціна встановлюється за згодою сторін і визначається за трудовим затратам. Базова вартість враховує звичайні умови проектування. Якщо проектується об'єкт особливої значущості, що знаходиться на складній ділянці, то в розрахунку вартості розміри цін застосовуються з коефіцієнтом, за попередньою угодою сторін.
2
Розмір заробітної плати команди підрядника визначається договором, де обмовляється і додаткову винагороду і частка, належна технічним фахівцям.
3
Щоб провести попередню оцінку проектних робіт, необхідно скористатися затвердженим «Збірником цін на проведення проектних робіт», що містить таблиці з урахуванням типів будівель, поверховості, складу, метражу і зразкову відношення ціни проекту до ціни розробки, залежно від стадії проектних робіт. Цей довідник призначений для обчислення базової вартості, яка згодом буде формуватися з урахуванням договірних умов.
4
Внесення змін до проекту, пов'язаних з введенням нових нормативних документів в дію, а також заміною обладнання більш прогресивним має передбачатися окремим дорученням замовника або новим завданням на проектування і оплачуватися додатково. Але включати у вартість виправлення помилок, допущених з вини виконавця можна.
5
Якщо проектувальнику необхідно розробити деталізовані креслення металевих конструкцій, технологічних коробів і трубопроводів, а також газоходів, то ціни на ці роботи встановлюються прейскурантами заводів-виготовлювачів, або відомчими прейскурантами. Вартість обмірних робіт і обстежень об'єктів, які підлягають реконструкції, розширення чи технічного переозброєння визначається за допомогою розрахунків вартості відповідно до витрат, або за затвердженим Довідником.
Зверніть увагу
Особливі вимоги до проекту, наприклад терміновість, варіантність і ускладнюючі чинники враховуються за угодою сторін в розрахунковій вартості.
Корисна порада
При необхідності у вартість проектних робіт можна включити додаткові витрати виконавця, пов'язані з поштовими відправленнями, роз'їздами, розробкою макетів і креслень.
Вартість будівельного проектування завжди розраховується з урахуванням конкретних умов, а також можливостей і побажань замовника. Відправною точкою для нього є «Довідник базових цін на проектні роботи для будівництва» (СБЦ), дані якого індексуються з урахуванням коефіцієнта інфляції. Визначити вартість проектування необхідно з урахуванням складу і стадії проекту, складності втілюваних рішень і таких натуральних показників, як загальна площа, будівельний об'єм, потужність.
Інструкція
1
Використовуйте при визначенні вартості проектування нормативний метод, який заснований на СБЦ, процентний метод, при якому вартість проектування визначається як відсоток від вартості будівельно-монтажних робіт по об'єкту, а також метод, заснований на питомій показнику ціни. Він полягає в тому, що загальна величина вартості розраховується як добуток питомої показника на величину об'єкта проектування. Наприклад, 40 $ за квадратний метр загальної площі проектованого об'єкта.
2
Нормативний метод дозволяє провести розрахунок вартості, який буде найбільш деталізований і прозорий. При цьому методі необхідно врахувати і обговорити з замовником безліч факторів, які впливатимуть на вартість: проектування Позамайданчиковий мереж, перенесення комунікацій, інтегрування об'єкта в навколишнє середовище, використання блокувальних рішень, нових технологій та додаткових варіантів проектних рішень.
3
Для розрахунку невеликих проектів, що вимагають застосування творчих зусиль, а також для попередньої оцінки, використовуйте відсотковий метод і метод на основі питомих показників. При цьому вартість проектування з урахуванням проведення експертиз і узгоджень зазвичай становить близько 4-5% від вартості будівельно-монтажних робіт по об'єкту. Використовуючи приблизні розрахунки, ви отримаєте декілька завищені значення при проектуванні невеликих і відносно дешевих об'єктів, а при проектуванні великих будівельних об'єктів цей показник буде трохи заниженим.
4
Метод з використанням питомих показників доцільно застосовувати, коли ще остаточно не визначені основні показники споруджуваного об'єкта: його обсяг, площа, вартість будівництва. Такий метод дозволяє швидко домовитися про ціну, залишаючи можливість її коригування при виникненні нетипових ситуацій або завдань. В цьому випадку необхідно відразу обговорити, що входить в пакет послуг, а що буде вважатися додатковою роботою, усуваючи тим самим привід для розбіжностей і конфліктів.