Як перевірити матрицю ноутбука.

При купівлі нового ноутбука необхідно обов'язково перевірити стан його матриці (дисплея). Для повноцінної перевірки її працездатності, в тому числі і виявлення битих пікселів, краще використовувати певні програми.
Вам знадобиться
  • - TFT Test.
Інструкція
1
Скачайте програму TFT Test. Скинути її на флешку або DVD-диск і візьміть її з собою в магазин. Запустіть цю програму на обраному ноутбуці.
2
У лівій колонці вікна виберіть дозвіл екрана, яке в даний момент використовується в даному ноутбуці. Зверніть увагу на глибину кольору і частоту його розгортки.
3
Тепер клацніть лівою кнопкою миші по значку «Зафарбований екран». Весь дисплей ноутбука закраситься в білий колір. Уважно розгляньте екран для виявлення битих пікселів. Натисніть ліву кнопку миші для зміни кольору дисплея. Це дуже важливо, тому що деякі биті пікселі можуть не працювати з будь-яким певним кольором. Перевірте матрицю на всіх доступних в програмі кольорах.
4
Тепер клацніть по значку «Кольори з мінливих різкістю». Візуально перевірте матрицю на предмет рівномірного розподілу колірної гами.
5
Повторіть аналогічний тест, натиснувши кнопку «Кільцевій градієнт». Пам'ятайте про те, що кольори повинні розподілятися рівномірно. Тепер клацніть по кнопку «Сітка». Це один з найважливіших параметрів перевірки матриці.
6
Екран ноутбука буде розділений на однакові рівні квадрати. Якщо деякі лінії будуть кривими, то така матриця вважається бракованою, а від покупки цього ноутбука краще відмовитися. Обов'язково перевірте сітку з білим і чорним фонами.
7
Тепер відкрийте пункт «Рухомий квадрат». Він необхідний для перевірки герцовкі дисплея і часу його відгуку. У лівому верхньому куті будуть відображатися параметри роботи монітора. Час відгуку не повинно бути більше 15 секунд, а частота коливатися в межах від 57 до 61 Гц.
8
Якщо вам потрібно перевірити монітор в системі Linux, то скачайте образ диска Alkid Live CD, запишіть його на CD або DVD диск за допомогою утиліти Iso File Burning і запустіть програму перевірки монітора в DOS-режимі.
Перевірка матриці на биті пікселі - один з найбільш важливих етапів тестування фотоапарата при покупці. Засвоївши ряд простих дій, ви зможете уникнути неприємних різнокольорових точок на фотографіях і будете впевнені в справності матриці на вашому фотоапараті.
Інструкція
1
Встановлюємо ручний режим зйомки (М).
2
Виставляємо значення ISO 100 або нижче, включаємо ручне фокусування (MF).
3
Вибираємо максимальну якість знімка.
4
Якщо включено придушення шуму (Noise Reduction), відключаємо його.
5
Робимо близько 10 знімків, щоб "розігріти" матрицю.
6
Закриваємо об'єктив кришкою і робимо фотографію, встановивши значення витримки 5-10 сек. Якщо кришки немає, то фотографуємо яку-небудь м'яку поверхню, впершись у неї об'єктив. Головне - забезпечити повне затемнення.
7
При великому збільшенні уважно переглядаємо знімок, крок за кроком, не пропускаючи ніякі ділянки. В ідеальному випадку у вас вийде абсолютно чорна фотографія.Однако чорному фоні можуть бути помітні різнокольорові точки - збійні пікселі. Існують два види таких пікселів: биті (холодні) і горячіе.Холодние пікселі - непрацюючі. Їх помітно в першу чергу, оскільки вони яскраво виділяються на темних ділянках фотографії. Частіше вони білого кольору, але можуть бути і чернимі.Горячіе пікселі з'являються під час нагрівання матриці, вони можуть бути червоними, синіми або зеленими. Нагрівання матриці відбувається при високих значеннях ISO, тривалій витримці або просто через високої температури навколишнього середовища. Кілька битих або гарячих пікселів вважаються нормою, але якщо їх кількість більше 4-5, від покупки фотоапарата краще відмовитися. Навіть якщо пікселі не будуть дуже помітні на фотографіях, вони можуть свідчити про неполадки з матрицею. У такому разі їх кількість буде збільшуватися з часом.