Як приховувати папки на комп'ютері.

Психологічне поняття "особистий простір" відноситься не тільки до простору навколо тіла людини, а й до простору жорсткого диска його комп'ютера. Саме цим пояснюється бажання приховувати папки на комп'ютері від сторонніх очей і підвищена настороженість, коли інша людина водить мишкою з особистих документів. На щастя, приховати файли і обмежити до них доступ цілком реально і не складно.

Інструкція
1

Найпростіший спосіб приховати файли передбачений самою системою Windows. Для цього натискаємо на файл правою кнопкою миші, вибираємо Властивості і в віконці, ставимо галочку поруч зі словом "Прихований" в атрибутах.

Якщо файл залишився видимим, заходимо в меню "Сервіс" - Властивості папки. Слідуємо на вкладку "Вид" і в Додаткових параметрах вибираємо "Не показувати приховані файли і папки". Тепер прихована папка не буде видна користувачеві.

Проте в неї можна легко зайти, ввівши в адресному рядку відповідний шлях до неї. Тому даний спосіб допомагає не завжди. Якщо приховати файли потрібно серйозніше, використовують спеціальний софт.

2

Приховувати папки на комп'ютері від провідника Windows дозволяють спеціалізовані програми. Їх існує досить багато. Наприклад, Universal Shield, Folder Guard, Hide Folders XP та інші.

Інтерфейс цих програм багато в чому схожий і інтуїтивно зрозумілий. Після установки і запуску вони пропонують вибрати папки і файли для захисту. Тепер Windows їх не побачить. Однак і в цьому варіанті є свій недолік.

Справа в тому, що дані програми працюють і захищають файли в системі Windows, в якій вони були встановлені. Якщо ж Windows не запущена, то і захисту ніякої немає. Наприклад, можна завантажитися з компакт-диска або флешки, або приєднати жорсткий диск до іншого комп'ютера як Slave disk, і абсолютно всі файли стануть видні і доступні. Хоча завдання побутової захисту папок дані програми вирішують цілком непогано, і більшості користувачів їх функціоналу буде достатньо.

3

Для серйозного захисту файлів і папок використовують інший софт, який шифрує і приховує дані. Вищеописані недоліки при цьому виключаються. До такого софту відноситься, наприклад, програма Rohos. Вона ховає інформацію в один зашифрований файл. Його можна побачити, але через пароля прочитати, що в ньому міститься, не можна.

Сподіваємося, що тепер, пускаючи за свій комп'ютер близьких, ви не будете переживати через їх цікавості і зможете забезпечити збереження своїх документів.