Як підключити 3-фазний двигун. з асинхронний двигун генератор.

Існує 2 схеми підключення асинхронного 3-х фазного електродвигуна в 3-х фазну електромережу - «трикутником» та «зіркою». Вибір схеми залежить від напруги мережі та розрахункового робочої напруги електродвигуна.
Вам знадобиться
  • - Викрутка,
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Вивчіть електричні характеристики підключається електродвигуна. З ними можна ознайомитися в паспорті або на табличці, прикрученою до корпусу механізму. Там же наводяться рекомендовані схеми підключення для різних живлячих напруг 3-х фазної мережі.
2
Переконайтеся, що вал двигуна вільно обертається. Для цього проверніть його рукою. Перший запуск асинхронного електродвигуна краще робити без навантаження, так як деякі механізми небажано обертати у зворотний бік, тому не з'єднуйте фланці приводний муфти до закінчення робіт з підключення електродвигуна.
3
Зніміть кришку на клемної колодці електродвигуна і подивіться, як встановлені перемички. Спосіб установки перемичок визначає схему підключення електродвигуна. Перемички, що з'єднують 3 контакту в другому ряду, утворюють схему «зірка». Це широко поширена схема підключення 3-х фазних електродвигунів в 3-х фазну мережу з напругою 380В. При установці перемичок, що замикають сусідні 3 пари контактів, виходить схема «трикутник». Її застосовують для включення електродвигуна в 3-х фазну мережу з напругою 127В.
4
Оберіть необхідну схему підключення і встановіть перемички в потрібному порядку. Так як широко поширені 3-х фазні мережі мають напругу 380В, то для підключення використовуйте схему «зірка».
5
Вимкніть автомат, перериваючий ланцюг живлення електродвигуна. Ніколи не працюйте з дротами під напругою, на які подається 3 фази - це дуже небезпечно.
6
Підключіть живлять дроти до електродвигуна.
7
Зберіть схему контролера запуску і зупинки електродвигуна.
8
Увімкніть автомат і за допомогою контролера зробіть пробний запуск електродвигуна.
9
Якщо електродвигун обертається в зворотну сторону, відключіть схему і поміняйте місцями будь-які 2 дроти. Це змінить напрямок обертання.