Як паяти кислотою. ортофосфорна кислота розчинити цинк флюс.

При пайку необхідно використовувати флюси - спеціальні речовини, які допомагають приспіваю розтікатися за місцем спайки. Основні флюси - каніфоль і кислота. Каніфоль зазвичай використовується при пайку міді та срібла, а кислота - у більш складних випадках. Яку кислоту використовувати і як паяти з її допомогою?
Інструкція
1
Вибір кислоти залежить від виду металу або сплаву. Для спайки заліза, в тому числі оцинкованого, застосовують так звану паяльну кислоту - розчин хлорату цинку. Для спайки нержавійки використовують ортофосфорну кислоту і спеціальні багатокомпонентні флюси. Алюміній взагалі не паяється, так як не існує доступних флюсів для розчинення оксидної плівки алюмінію. Кислота не підходить для пайки друкованих плат, так як можливе виникнення корозії і замикання між провідниками.
2
Якщо ви вирішили скористатися паяльною кислотою, то її можна купити в готовому вигляді (продається вона у вигляді пасти, а можна зробити самостійно). Візьміть приблизно 100 мл соляної кислоти, покладіть туди шматочки цинку, взятого, наприклад, з батарейок. Відбудеться хімічна реакція, при якій буде виділятися водень, тому таку роботу потрібно проводити в провітрюваному приміщенні, подалі від вогню. Коли бульбашки водню перестануть підніматися, розчину потрібно дати відстоятися до прозорості, а потім акуратно перелити в пляшечку. Паяльна кислота готова.
3
Перед спайкою зачистите поверхні напилком або наждачним папером, щоб позбавити їх від забруднень.
4
Нанесіть на місце спайки кислоту, це можна зробити пензликом, потім за допомогою нагрітого паяльника покрийте споюють поверхню припоєм - оловом або його сплавом. Якщо припій не хоче рівно лягати на потрібне місце, потрібно повторно обробити ділянку кислотою.
5
Акуратно спаяти поверхні. При роботі з нагрітим паяльником пам'ятайте про правила техніки протипожежної безпеки і не захаращувати робоче місце легковоспламенімимі предметами.
6
Після роботи нейтралізуйте кислоту за допомогою лугу, наприклад, розчину соди, а потім промийте місце спайки, щоб видалити залишки кислоти. У якості флюсу в рідкісних випадках також використовується ацетилсаліцилова кислота.