Як збільшити швидкість обертання кулера на відеокарті. Catalyst з Регулеровка кулера.

Усі сучасні ігрові відеокарти оснащені активною системою охолодження. Залежно від навантаження, швидкість роботи кулера відеокарти регулюється системою автоматично. Але бувають випадки, коли швидкість роботи вентилятора відеоплати потрібно збільшити вручну. Наприклад, якщо ви хочете істотно розігнати швидкість роботи процесора відеокарти, відповідно, швидкість обертання кулера плати також слід поставити максимальну. Так ви вбережете вашу відеокарту від перегріву.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - ПО Catalyst Control Center (для відеокарти ATI Radeon);
  • - програма RivaTuner (для відеокарти nVidia).
Інструкція
1
Якщо у вас відеокарта ATI Radeon, збільшити швидкість обертання кулера відеокарти можна за допомогою Catalyst Control Center. Це програмне забезпечення є на диску з драйверами до відеокарти. Також його можна завантажити на офіційному сайті компанії. Найкраще завантажувати саму нову версію цієї програми. Встановіть цей додаток на свій комп'ютер. Перезавантажитеся.
2
Після перезавантаження натисніть по порожньому ділянці робочого столу правою кнопкою мишки. Далі в меню виберіть Catalyst Control Center. У вікні відзначте пункт «Додатково», після чого натисніть «Далі». Тепер у вікні натисніть лівою кнопкою мишки по стрілочки, яка розташована в лівому верхньому кутку вікна програми, і виберіть пункт ATI Overdrive.
3
У виниклому вікні натисніть лівою кнопкою мишки по зображенню замку. Так ви розблоковуєте можливість роботи з цим пунктом Catalyst Control Center. Після встановіть галочку навпроти рядка «Дозволити ручне управління вентилятором» і натисніть «Застосувати». Тепер переміщаючи повзунок вправо, ви зможете збільшити швидкість обертання кулера. Коли потрібна швидкість буде обрана, натисніть «Застосувати», а потім ОК.
4
Власникам відеокарт nVidia для збільшення швидкості вентилятора відеокарти підійде програма RivaTuner. Скачайте цю утиліту з інтернету і встановіть. Запустіть програму. Після запуску програми ви потрапите в основне меню, в якому буде назва вашої відеокарти. Поруч з назвою є стрілочка. Натисніть по ній. Потім виберіть пункт «Низькорівневі системні налаштування. У виниклому вікні виберіть вкладку «Кулер». Далі відзначте пункт «Включити низькорівневе управління кулером». Тепер пересуваючи повзунок вправо, ви збільшуєте швидкість обертання вентилятора відеокарти. Виберіть потрібний вам режим швидкості, після чого натисніть «Застосувати» і ОК.
Щоб запобігти перегріву і подальшу псування окремих деталей комп'ютера, необхідно збільшувати швидкість обертання вентилятора або замінювати цей пристрій більш потужним аналогом. У будь-якому випадку, спочатку постарайтеся вирішити проблему програмним методом.
Вам знадобиться
  • - AMD OverDrive;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Якщо в даному комп'ютері встановлений центральний процесор фірми AMD, то відвідайте сайт www.ati.com і скачайте звідти програму AMD OverDrive. Встановіть викачане додаток і перезавантажте комп'ютер.
2
Запустіть AMD OverDrive. Дочекайтеся завершення сканування вашого комп'ютера. Тепер перейдіть в меню Fan Control, розташоване в лівій колонці робочого вікна програми. За допомогою повзунків збільште швидкість обертання потрібного вентилятора. Натисніть кнопку Apply для застосування змін.
3
Тепер відкрийте меню Preferences, розташоване в лівому верхньому кутку головного вікна програми. Перейдіть до пункту Settings. Знайдіть параметр Apply my last settings when system boots і встановіть навпроти нього прапорець. Закрийте програму.
4
Якщо в комп'ютері встановлений процесор фірми Intel, то скористайтеся програмою SpeedFan. Скачайте і встановіть цю утиліту. Запустіть SpeedFan і відкрийте меню Configure. Тепер виберіть вкладку Options і виберіть російську мову в меню Language.
5
Поверніться до вкладки «Показники». У центральній частині вікна буде міститися інформація про вентилятори і пристроях, до яких вони прикріплені. Трохи нижче розташовані номери вентиляторів і їх швидкості у відсотках. Якщо вам потрібно змінити швидкість обертання одного або декількох вентиляторів, натисніть стрілочку «Вгору» кілька разів.
6
Тепер почекайте якийсь час і переконайтеся в тому, що температура відеокарти, до якої прикріплений обраний вентилятор, опустилася до нормального показника. Запустіть будь-який додаток, яке буде споживати велику кількість ресурсів відеокарти.
7
Приблизно через 10-20 хвилин скрутіть програму і відкрийте SpeedFan. Переконайтеся в тому, що показник температури не перевищує допустимої норми. В іншому випадку, замініть куллер відеокарти більш потужним аналогом.