Як підтягнути ланцюг на ВАЗ 2107. Як самому замінити ланцюг 2107.

За час розвитку модельного ряду волзького автомобільного заводу з'явилося кілька варіантів двигунів народного автомобіля «класики». Серед іншого, мотори розрізняються типом приводу газорозподільного механізму (ГРМ). Існують ланцюгової і ремінний приводи. Ланцюгової трохи більш гучний і ненажерливий, але при належному догляді, набагато більш довговічний, ніж ремінний.
Вам знадобиться
  • - ключ "на 10";
  • - ключ для провертання колінчастого вала або голівка "на 36".
Інструкція
1
У міру експлуатації відбувається знос ланок ланцюга, що призводить до деякого їх розтягуванню і загальному подовженню ланцюга. Також, вічної фіксації не забезпечують кріплення натяжителя ланцюга. Все це призводить до ослаблення натягу ланцюга. Ослаблена ланцюг, крім шуму, може швидко вивести з ладу черевик натяжителя і заспокоювач. А дуже слабка ланцюг може перескочити зуб однією з шестерень (в теорії таке можливо, і навіть відомі випадки) і сильно порушити роботу двигуна. Своєчасно технічне обслуговування допоможе уникнути швидкого ремонту і зайвих витрат.
2
Перевірку натягу ланцюга рекомендується проводити, в середньому, не рідше ніж раз на 10 тисяч кілометрів пробігу. Операцію можна здійснювати без оглядової канави. Регулювати ланцюг можна як на прогрітому, так і на холодному двигуні.
3
Встановіть автомобіль на рівну площадку, заглушите мотор і зведіть гальмо стоянки. Увімкніть нейтральну передачу і відкрийте капот.
4
Голівкою «на 10» відверніть фіксуючу кришку натяжителя ланцюга. Вона розташовується з боку пасажирського сидіння, під патрубком системи охолодження, який входить в передню частину головки блоку циліндрів. Чи не викручуйте кришку натяжителя зовсім, досить відпустити її на кілька оборотів.
5
Спеціальним ключем або головкою «на 36» прокрутите колінчастий вал на 1 - 1,5 обороту в напрямку обертання. Гайка колінчастого вала знаходиться в нижній передній частині блоку циліндрів, в центрі нижнього колеса клинопасової передачі приводу помпи. Прокручуючи вал, ви приведете в рух ланцюг ГРМ, і звільнений натяжітель, під дією власної пружини, автоматично натягне ланцюг до необхідного стану.
6
Затягніть до упору гайку-фіксатор натяжителя ланцюга. Користуйтеся автомобілем.
Зверніть увагу
- Сильно витягнута ланцюг не може бути натягнута подібним чином і підлягає заміні. - Щоб перевірити стан ланцюга, повністю відкрутите кришку натяжителя і зверніть увагу на шток всередині. Якщо він виходить назовні натяжителя, ланцюг в порядку. Якщо він втоплений всередину корпусу, ланцюг, швидше за все, сильно розтягнута.
Корисна порада
- Якщо у вашому розпорядженні немає ключа і головки для провертання колінчастого вала, зробіть наступне: включіть третю передачу, вивісите одне із задніх коліс, і, обертаючи його в напрямку руху, провертайте колінчастий вал.