Як розпізнати етиленгліколь.

етиленгліколь - двоатомний спирт, що відноситься до класу гликолей. За своїми хімічними властивостями він дуже схожий на одноатомні та трьохатомні спирти. У ряді випадків виникає необхідність відрізнити його від інших спиртів.
Інструкція
1
Для того щоб розпізнати етиленгліколь, необхідно зрозуміти, що являє собою ця речовина. Це граничний сиропоподібну двоатомний спирт, що відноситься до класу гликолей. Він солодкий на смак, але отруйний. Його формула виглядає наступним чином: CH2OH-CH2OHКак і будь-яка органічна речовина, етиленгліколь має також і структурну формулу, яка зображена на рис. 1. Отримують цю речовину методом гідратації оксиду етилену у присутності кислот при температурі 190 - 200 ° C.
2
За хімічними і деяким фізичним властивостям етиленгліколь схожий на етанол - речовина, що відноситься до одноатомної групі спиртів. Навіть отримують його майже тими ж способами, що і етанол. Якщо порівнювати етиленгліколь з іншими двохатомними спиртами, то виявиться, що по властивостях він теж мало чим відрізняються від них. Однак, існує спосіб отличения етиленгліколю від інших спиртів. Він полягає в тому, що до досліджуваного речовини приєднують гідроксид міді (II), в результаті чого, якщо виявляється, що це - етиленгліколь, виходить яскраво-синій гліколят: CH2OH-CH2OH + Cu (OH) 2
3
Крім того, етиленгліколь можна відрізнити по температурі кипіння. Наприклад, температура кипіння етанолу - 78 ° C, а етиленгліколю - 198 ° C. У гліцерину цей параметр і зовсім становить 290 ° C. Температури плавлення різних спиртів також істотно розрізняються.
4
Крім того, етиленгліколь можна визначити і по реакції окислення. На відміну від одноатомних спиртів, у гликолей такі реакції проходять швидше і легше. У ході цих реакцій утворюються альдегіди, карбонові кислоти і кетони.
5
етиленгліколь - дуже отруйна речовина. Його токсична дія спрямована на центральну нервову систему, внутрішні органи і судини. Смертельна доза етиленгліколю - 4 г/кг, а гранично-допустима концентрація в повітрі робочої зони - 5 мг/м3. На підприємствах і в лабораторіях, де працюють з цією речовиною, необхідно періодично здійснювати вимірювання його концентрації в повітрі.