Як подавати жульєн.

Французьке слово «жульєн» означає спосіб нарізки інгредієнтів тонкою соломкою. У Росії ж жульен став блюдом - вкуснейшей гарячої закускою. За правилами, він повинен називатися «жульен-кокот» - тобто блюдо, що подається в спеціальній кокотнице.
Вам знадобиться
  • - кокотніци,
  • - тарілки,
  • - серветки.
Інструкція
1
Жюльєн відрізняється від інших блюд тим, що при подачі до столу його НЕ розкладають по тарілках із загальної каструлі або сковорідки, а приносять в спеціальних кокотницах. Кокотница - це невелика ємність, розрахована виключно на одну порцію, виготовлена з вогнетривкого матеріалу і має довгу ручку, як у сковорідки. Найбільш поширені звичайні металеві кокотніци, але підійде і керамічна, і скляна. Обсяг їх може бути різним, але в будь-якому випадку, розрахований він на одну порцію, приблизно близько 100 грам. Форма кокотніци також може бути різною - більш глибокою, схожою на відерце, або дрібної, нагадує сковорідку. Головне - окрема посуд для кожного едока.В кокотнице жюльєн готується, в ній же і подається на стіл.
2
Перед тим як подавати жюльєн, приготуйте невеликі плоскі тарілочки. Якщо кокотніци зовсім невеликі, то підійдуть також і блюдця. На тарілку покладіть розгорнуту серветку. Постарайтеся підібрати серветку так, щоб в розкритому вигляді вона не була набагато більше діаметру тарілки. В крайньому випадку складіть серветку вчетверо. В ідеалі серветка повинна бути різьблена, декоративна. Її використовують не для витирання рук, а для того, щоб поставити дуже гарячий посуд.
3
Жюльєн розносите гостям в гарячому вигляді. На тарілочку поряд з Кокотница покладіть маленьку ложку. Їдять жюльєн ложкою, іншою рукою тримаючись за ручку кокотниці. Щоб ніхто не обпікся, положено загортати ручку ще в одну серветку.
4
Якщо у вас немає кокотніци, цілком можливо подавати жюльєн в будь-яких невеликих порційних ємкостях. Можете розкласти його навіть по таратлеткам. Існують рецепти приготування жюльенов безпосередньо в булочках або кошиках. Правило подачі на стіл одне - жюльєн повинен бути гарячим.
5
Порції мають бути невеликими. Гарнір до Жюльєна не пропонує. Це не самостійне блюдо, а закуска, яку подають перед основною стравою для пробудження апетиту.