Як вивчити латинську мову.

Шляхетна латинь - мову, необхідну медикам, адвокатам і вченим. Але базові знання з латині полегшать вивчення інших мов, особливо романської групи. А знання крилатих фраз - це додатковий бонус в будь-якій суперечці. І неважливо, що латинь називають мертвою мовою. Для її вивчення теж необхідно слідувати правилу ТПК: теорія, практика, комунікація.
Інструкція
1
Теоретичні знання з латині можна отримати абсолютно безкоштовно. В інтернеті існують навчальні посібники та тематичні сайти і блоги. Наприклад, http://www.lingualatina.ru/Або латинь для медиків і біологів: http://linguodiversity.narod.ru/Links/Ieulang/Italic/latmedic.htm. Щоб не плутатися в декількох системах латинського правопису і вимови, варто віддавати перевагу німецьким та італійським підручниками (навіть перекладним і адаптованим) російські та німецькі. Традиційно російські латиністи воліли середньовічну німецьку систему. Того ж вони дотримуються й донині.
2
Практичні навички можна придбати, спілкуючись на форумах латиністів. Зазвичай гості таких ресурсів - недбайливі студенти, які просять перевести шматочок тексту. Тому фахівці будуть раді людині з оригінальними запитами. Наприклад, провести літературну гру - написати груповий роман латинською, де кожен співавтор пише по одній пропозиції. Творчість, особливо спільне, це масло, яке змащує скрипучий механізм навчання. Головний посил - вивчення латинської мови повинно бути веселим.
3
Комунікація передбачає впевнене володіння базовими знаннями. По суті це інтеграція в співтовариство однодумців - професіоналів і співчуваючих, коли паралельно з навчанням, засвоєнням нових знань, людина починає навчати новачків. Неважливо, будь це обговорення граматики або переклад крилатих фраз, або порівняння класичного і сучасного перекладу одного і того ж латинського тексту, навчання з монологічного регістра переходить в режим діалогу.