Як перевірити роботу блоку живлення. Як перевірити роботу нас.

Часто виникає необхідність перевірити працездатність блоку живлення. Якщо комп'ютер працює і є один завідомо робочий блок живлення, то перевірка не складає особливих труднощів. Але як бути, якщо цієї можливості немає? Насправді, перевірити роботу блоку живлення можна й за відсутності комп'ютера, що може бути дуже корисно, наприклад, при неробочій материнської платі або за відсутності комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - блок живлення.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб перевірки працездатності блоку живлення - коли у вас є вже зібраний робочий комп'ютер з блоком живлення і ви вирішили перевірити роботу ще одного БП. Це може знадобитися, наприклад, якщо ви купили новий БП в магазині і збираєтеся його протестувати.
2
В цьому випадку враховуйте, що блок живлення повинен підходити по форм-фактору та кількістю контактів до вашої материнської плати. Якщо з цим проблем немає, просто витягніть з корпусу старий блок живлення і підключіть новий, встромивши роз'єм БП в материнську плату і підключивши через нього необхідні пристрої (жорсткий диск, оптичний привід, відеокарту). При нормальній роботі на блоці живлення закрутиться вентилятор, а комп'ютер включиться і буде без проблем працювати. Якщо ж робота комп'ютера виявиться нестабільною (випадкові перезавантаження, перезавантаження при активній роботі з оптичним приводом і т.д.), це може говорити про погану якість БП або його недостатньої потужності. Відразу ж візьміть на замітку, що якщо блок живлення володіє недостатньою для вашого комп'ютера потужністю, краще його не підключати: мало того, що комп'ютер може не включитися, так ще ви можете його вивести з ладу.
3
Другий варіант - перевірка працездатності блоку живлення без комп'ютера і підключення до материнської плати. Для цього візьміть 20-голковий роз'єм від БП - саме він підключається до материнської плати. Знайдіть зелений провід і замкніть його з будь-яким чорним проводом. У разі успіху, блок живлення включиться і в ньому завращает вентилятор. Це буде говорити про працездатність БП. Щоб перевірити роботу блоку під навантаженням, можна перед замиканням дротів підключити до нього один або кілька приводів компакт-дисків, флоппі-дисків. Залиште його в такому стані на годину-дві для тестування, якщо вимикання не відбудеться, то, швидше за все, все в порядку.