Як розібрати болгарку.

Болгарка - дуже потрібний у господарстві інструмент, і дуже прикро буває, коли вона ламається в самий невідповідний час. Ремонт болгарки можна спробувати зробити і в домашніх умовах, але для цього треба спочатку її розібрати.
Інструкція
1
Розібрати болгарку - справа непроста. Цей інструмент розрахований на дуже великі навантаження, і деталі спеціально кріпляться дуже щільно, щоб вони не зсувалися під час роботи. Найкраще звернутися в ремонтну майстерню, так як некваліфікована збірка може призвести до поломок і травм. Та й зібрати вірно, нічого не зламавши і не втративши починаючому майстрові буде важко.
2
Перед початком розбору обладнайте робоче місце, приберіть з робочого столу зайві предмети. Чим менше непотрібних речей, тим менше можливостей втратити потрібну дрібну деталь.
3
Спочатку зніміть кожух. Для цього відкрутіть болт. Але може знаходитися і збоку, і у верхній частині інструменту. Кожух повинен знятися досить легко. Відкрутивши гвинт, зніміть пластмасову пластинку і посуньте зовнішній кожух в сторону шнура.
4
Болгарки різних моделей влаштовані по-різному. Спільним для всіх буде наявність електродвигуна, що складається з якоря, колектора, статора, щіток. Крім електродвигуна, обов'язковою частиною є редуктор, він допомагає змінювати потужність і швидкість обертання. Двигун і редуктор розташовуються в корпусі.
5
Редуктор в корпусі зазвичай утримують чотири гвинти. Розкрутіть їх, а потім, обережно подковирнув тонкої викруткою, відкрийте кришку. Перед вами постануть деталі редуктора. Шестерінка на валу якоря забезпечена лівої різьбленням і з'єднана їй з валом якоря.
6
Для того щоб вийняти якір, акуратно витягніть щітки, зніміть редуктор і витягніть якір з корпусу, тримаючи за шестерню. Тягнути потрібно сильно, але дуже обережно, щоб не зламати його. Якщо при роботі виникає іскріння, а корпус нагрівається, досить буде вийняти якір і почистити колектор, щоб болгарка знову була придатна до роботи.
7
Якщо болгарка не включається, швидше за все, несправні щітки. Витягніть їх з корпусу і замініть новими. Також причиною може стати всього лише несправність кнопки. Витягніть її і замініть.