Як змінити множник процесора.

Для збільшення рівня продуктивності комп'ютера можна розігнати процесор. Цей процес можна здійснити шляхом зміни множника процесора в BIOS або за допомогою додаткових програм.
Вам знадобиться
  • - ADM OverDrive.
Інструкція
1
Якщо ваша материнська плата підтримує режим швидкого розгону, то перезавантажте комп'ютер і утримуйте клавішу Del. Через деякий час відкриється меню BIOS материнської плати. Відкрийте меню System Configuration. Знайдіть пункт, пов'язаний з параметрами CPU, і відкрийте його.
2
Тепер знайдіть рядок, в якій будуть відображені початкова тактова частота процесора і його множник, наприклад x5. Натисніть клавішу Enter для зміни цього параметра. Будьте вкрай обережні! Змінюйте множник тільки на одну одиницю. Збережіть параметри BIOS, натиснувши клавішу F10.
3
Дочекайтеся завантаження комп'ютера і переконайтеся в тому, що процесор працює справно. Якщо вам потрібно ще сильніше розігнати процесор, повторіть процедуру зміни його множника. Врахуйте, що якщо у вас встановлений порівняно слабкий блок живлення, то після значно прискорення процесора можуть бути відключені деякі пристрої, вбудовані в материнську плату, наприклад звукова карта.
4
Для розгону процесора в середовищі Windows існують спеціальні утиліти. Скачайте програму AMD OverDrive і встановіть її. Природно, вона підходить тільки для процесорів фірми AMD.
5
Запустіть ADM OverDrive і почекайте, поки програма просканує підключене устаткування. В лівій колонці меню знайдіть пункт Clock/Voltage і відкрийте його.
6
Знайдіть підменю Clock. Якщо у вас встановлений багатоядерний процесор, то встановіть прапорець навпроти пункту Select All Cores. Тепер знайдіть пункт CPU Core 0 Multipler. Пересуньте бігунок, розташований напроти цього пункту, в праву сторону для збільшення множника процесора.
7
Натисніть кнопку Apply для застосування змін. Тепер знайдіть в лівому куті кнопку Preferences і натисніть її. Відкрийте меню Settings. Встановіть прапорець навпроти пункту Apply my last settings when system boots. Закрийте програму і перезавантажте комп'ютер.
З метою підвищення продуктивності комп'ютера можна розігнати процесор. Зазвичай дана операція виконується шляхом зміни множника процесора в BIOS або за допомогою допоміжних програм.
Інструкція
1
Якщо материнська плата вашого комп'ютера підтримує режим швидкого розгону, перезавантажте його, утримуючи клавішу DEL. Ознайомтеся з відкрилися меню BIOS. Відкрийте розділ System Configuration. Знайдіть у ньому пункт параметрів CPU і відкрийте його.
2
Знайдіть у списку рядок, в якій відображені початкова тактова частота процесора і його множник (наприклад,? 5). Натисніть клавішу Enter для того, щоб змінити цей параметр. Навіть якщо ви прихильник великих величин, не змінюйте множник більш, ніж на одну одиницю. Щоб зберегти нові параметри BIOS, натисніть клавіатурну клавішу F10.
3
Зачекайте, поки комп'ютер остаточно завантажиться і переконайтеся, що процесор справно працює. Якщо ви вважаєте, що вам необхідно ще трохи розігнати його, перезавантажте систему і знову увійдіть в меню BIOS. Однак будьте обережні, якщо ви при зборці (або купівлю) комп'ютера встановили малопотужний блок живлення, то після дій щодо прискорення роботи процесора ви можете виявити, що деякі пристрої, підключені до материнської плати, не працюють (наприклад, звукова плата або DVD-привод) .
Зверніть увагу
«Розігнати» можна далеко не всі процесори. Так, доступ до процесорів, що випускається компанією Intel, здебільшого заблокований (виняток становлять тільки деякі недорогі моделі). В цьому відношенні процесори AMD, звичайно, переважно, оскільки всі програми зміни множника написані самими виробниками. Проте, якщо ваш комп'ютер досі на гарантії, робити цього не варто, так як за подібні самостійні дії користувача компанія-виробник відповідальності не несе.
Корисна порада
Якщо на вашому комп'ютері встановлений процесор AMD, то для того щоб збільшити швидкість його роботи, ви можете скористатися спеціальною програмою AMD OverDrive, яку можна завантажити з офіційного сайту компанії.