Як затемнити краю в фотошопі. Затемнення країв в фотошопі.

  •  Часом для створення особливого художнього ефекту потрібно затемнити краю зображення. Це без зусиль можна зробити, маючи під рукою універсальний інструмент дизайнера - програму Adobe Photoshop. Причому, особливої кваліфікацією володіти не потрібно - ефект досягається за рахунок вкрай невеликої кількості простих операцій.
  •  Завантажуємо зображення. Вибираємо інструмент Elliptical Marquee Tool (Виділення у вигляді еліпса) і на невеликій відстані від краю нашої картинки малюємо овал. Контур цього овалу буде відокремлювати зображення, яке залишиться недоторканим від тієї його частини, яка піддасться еффекту.В різних ситуаціях необхідно, щоб темна рамка була або чітко окреслена, або навпаки зображення затемняло поступово від центру до країв. Ви можете відрегулювати м'якість цієї граніци.Для цього, насамперед, перейдемо в, так званий, режим редагування маски. Це можна зробити, вибравши в меню Select пункт Edit in Quick Mask Mode або клікнувши на значок знизу панелі інструментів. Також можна натиснути на клавіатурі клавішу Q - це дія включить потрібний нам режім.Ми бачимо, як контур виділення, який до цього мерехтів, перетворився в червону напівпрозору маску, лежачу поверх зображення.
  •  Кордон між червоним і прозорим фоном чітка, значить і межі накладається ефекту будуть настільки ж чітко видні. Щоб змінити ситуацію, ми можемо розмити край, використовуючи фільтр розмиття. В арсеналі програми фотошоп такого роду фільтрів декілька, скористаємося фільтром Gaussian Blur (Розмиття по Гауса). Ви можете його знайти в меню Filter> Blur> Gaussian Blur. Міняючи значення радіусу розмиття добиваємося потрібної нам плавності кордону. Натискаємо ОК.Возвращаемся з режиму маски так само, як і до цього, натискаючи Q на клавіатурі або вибираючи потрібний пункт меню. І робимо ще одну важливу операцію - інвертуємо виділення, натиснувши поєднання клавіш Ctrl + Shift + I або через пункт меню Select> Inverse, Мерцающий контур - «марширують мурахи» - тепер бігають не тільки по намальованому нами овалу, але і по краях картинки. Все правильно: саме цю зону, навколо якої вони бігають, нам і необхідно затемнити.
  •  Підготовчий етап закінчився і нам залишилося найцікавіше -отредактіровать власне саме ізображеніе.Ето можна зробити декількома шляхами. Якщо вам необхідно просто затемнити край - зробити його сірим або чорним, то найпростіше - це вибрати в меню Image> Adjustments перетворення Brightness/Contrast (Яскравість/Контраст) і швидко впоратися із завданням, змінивши параметр яскравості.
  •  Можна піти й більш творчим шляхом - поекспериментувати, варіюючи більшу кількість параметрів. Наприклад, можна використати перетворення Levels (Рівні) з того ж підміню Image> Adjustments. Поспостерігайте за тим, як змінюється характер зображення при зміні п'яти параметрів, що є основою цього ефекту. Бути може, якесь з вийшов поєднань здасться вам більш виразним, ніж просте ослаблення яскравості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jb_qSlQA4sU