Як перейти на правильне харчування.

Одним з основних факторів, який визначає здоров'я людини, є харчування. Питання про правильне харчування хвилюють багатьох людей. Причому більшість з них добре знає його принципи, але от при переході стикається з великими труднощами.
Інструкція
1
Для того щоб змінити ваш звичний раціон, необхідно замінити шкідливі продукти на здорові і корисні. Причому це має бути не просто відмова від їжі в що б те не стало, а саме усвідомлений вибір на користь підтримки життєдіяльності організму. Відмова від звичного харчування принесе користь тільки тоді, коли він легко витікає з вибору найбільш кращого.
2
Успіх дієти буде залежати від вашого власного погляду на життя. Необхідно розлучитися зі старими звичками і скоріше обзавестися новими. При цьому ви повинні чітко усвідомлювати, що вам доведеться зіткнутися з безліччю спокус закладів громадського харчування та нерозумінням, а можливо, навіть глузуванням ваших родичів і друзів.
3
Переходячи на правильне харчування, пам'ятайте, що їжа повинна бути простою. Чим одноманітніше разовий прийом їжі, тим легше вона засвоюється. Але це не означає, що ви повинні вживати щодня одні й ті ж продуті. Монодієта для постійного застосування не годиться. Вона хороша лише за деяких умов. Щоденний раціон повинен бути різноманітним, але приймати різні продукти краще в різний час.
4
Перейшовши на здорове харчування, ви незабаром відчуєте перебудову, яка відбувається у вашому організмі. Воно призводить до того, що тканини, постраждалі від шкідливих звичок, поступово заміщуються на нові, досконаліші. Завдяки правильному харчуванню, відбувається оновлення всього організму.
5
Не переживайте, якщо при переході до правильного харчування не всі піде гладко. Іноді може губитися вага, з'являтися болі, виникнути подразнення шкіри. Зазвичай такі ситуації дуже рідко призводять до серйозних наслідків. Це перебудова організму, за якої настане поліпшення. Дуже часто на цьому етапі люди повертаються до своїх колишніх звичок і пристрастей, боячись змін. Але якщо чітко дотримуватися мети, ви відчуєте, що ваші смакові переваги змінилися. Їжа, яка здавалася спочатку несмачною, стане звичною і бажаною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BXX3P1B8FHo
Раціон харчування людей, які ніколи не думали про здорове харчування, містить велику кількість шкідливих речовин. Подібна їжа для більшості з них є звичною, і перехід на здорову їжу їм здається нездійсненним завданням. Однак у цьому немає нічого складного, якщо зміни в раціоні робити поступово.
Вам знадобиться
  • - цільнозернові продукти;
  • - гірчиця;
  • - риба;
  • - м'ясо птиці.
Інструкція
1
Перш ніж почати вносити зміни в свій повсякденний раціон, відведіть собі кілька тижнів, щоб зрозуміти вашу поточну дієту. Заведіть зошит і записуйте в неї всі продукти, які ви їсте кожен день. Так ви зможете зрозуміти, які продукти приносять найбільшу шкоду вашому організму, а також подумати, чим ви могли б їх замінити.
2
Поліпшити свій раціон можна кількома простими кроками, кожен з яких вносить одне нескладне, але дуже важливу зміну в повсякденне меню. В першу чергу відмовтеся від використання рафінованого борошна, якою зазвичай користуються всі домогосподарки. Цей продукт ви можете замінити борошном з цілісного зерна. Якщо ви купуєте готові борошняні вироби, стежте також, щоб вони були виготовлені з цільнозернового борошна. Така невелика заміна значно знизить ризик виникнення цукрового діабету, захворювання раком і хворобами серця. Це можливо завдяки величезній кількості корисних речовин, що містяться в цілісному зерні. Крім того, вона містить дуже велику кількість необхідної для організму людини клітковини.
3
Наступне просте, але дуже дієве зміна полягає в способі приготування каші з вівсяної крупи. Часто це блюдо готується на воді, однак, замінивши її знежиреним молоком, ви зможете підвищити рівень поживних речовин у своєму блюді. Така заміна збільшить споживання вами кальцію, білків, калію, вітамінів B12 і D.
4
Дуже поширеним і в теж час дуже шкідливим продуктом є майонез. Цей продукт містить велику кількість калорій, різних жирів і жирних кислот. Якщо ви користуєтеся цим продуктів, постарайтеся припинити його споживання. Замініть його, наприклад, гірчицею, вона істотно скоротить споживання вами шкідливих речовин.
5
Збільште споживання риби, цей продукт повинен споживатися вами хоча б два рази на тиждень. Риба багата вітаміном Омега 3, який вкрай необхідний для здоров'я серця. Крім того, замінивши цим продуктом м'ясні вироби, ви значно скоротите рівень споживання насичених жирів, холестерину і калорій.
6
Будь-яке темне і червоне м'ясо ви також можете замінити м'ясом птах. Таке м'ясо містить значно меншу кількість шкідливих речовин, наприклад, тваринного жиру, який є одним з найбільш шкідливих для здоров'я людини речовин.
7
Внесіть також зміни в спосіб приготування їжі, яким ви зазвичай користуєтеся. Постарайтеся відмовитися від простої смаження їжі на сковороді. Замініть її приготуванням страв в духовці або на грилі. Такий спосіб приготування є більш здоровим.