Як лікувати захворювання суглобів.

Хвороби суглобів бувають двох видів: запальні (артрит) і дистрофічні (артроз). Артрит виникає несподівано і гостро. Він супроводжується сильними болями, підвищеною температурою, скутістю рухів. Артроз руйнує суглоб поступово, деформуючи його, змушуючи хрустіти і втрачати рухливість. Лікування захворювань суглобів має бути комплексним і проходити під обов'язковим контролем лікаря.
Інструкція
1
Проведіть самостійно попередню діагностику стану суглобів: кілька разів зігніть і розігніть руки, підніміть їх вгору, розведіть в сторони, покрутіть кистями рук, стисніть пальці в кулак, присядьте і посидьте кілька секунд на корточках. Зверніть увагу на відчуття, що виникли в суглобах. Вас повинні насторожити хрест, підвищена напруга м'язів близько суглоба, деяка скутість, ускладненість рухів. Якщо ж є припухлість і біль, звернутися до лікаря потрібно негайно.
2
Відвідайте фахівця-ортопеда, ревматолога або хірурга. Оскільки медикаментозне лікування артриту та артрозу відрізняються, правильні препарати зможе підібрати тільки лікар. Він зробить це, вивчивши результати аналізів крові, рентгенівських знімків та інших досліджень.
3
Дотримуйтесь рекомендацій лікаря при використанні ліків. Як правило, для зменшення болю і зниження запалення призначають анальгетики, нестероїдні протизапальні засоби, кортикостероїди, антибіотики і т.д. Лікарські форми можуть бути різними: внутрішньом'язові ін'єкції, ін'єкції безпосередньо в хворий суглоб, мазі, таблетки. Схему лікування, поєднання і дозування препаратів продумає ваш лікуючий лікар.
4
Змініть систему харчування. Для успішного лікування суглобів важливо нормалізувати обмін речовин і знизити навантаження на них за рахунок зменшення ваги тіла. Обмежте кількість м'яса у вашому щоденному раціоні, додайте овочів, морепродуктів і морської риби. Відмовтеся від солодкого, гострого і солоного. Алкоголь, особливо міцний, посилить побічна дія лікарських препаратів. Його теж не повинно бути на вашому обідньому столі. Приймайте вітаміни, особливо корисні вітамін С і кальцій.
5
Давайте хворих суглобів посильну навантаження: регулярно ходіть пішки, катайтеся на велосипеді, займайтеся бальними танцями. Рух не дозволяє рідини всередині суглоба застоюватися, провокуючи запалення. Однак не перестарайтеся, кілька разів на день суглобам потрібен відпочинок. А підняття важких (гир, штанг) може пошкодити навіть здорові суглобові хрящі.
6
Відвідуйте сеанси фізіотерапії. Лікар може призначити вам особливий ультразвуковий масаж, електростимуляцію тканин суглоба, магніто або лазеротерапію. Ці методи застосовуються, коли гостра стадія хвороби залишилася позаду і суглобам потрібна допомога для відновлення звичайної рухливості.
7
Використовуйте рецепти народної медицини, порадившись з лікарем і тільки як доповнення до традиційних методів. Хорошим засобом вважається настій брусниці. 2 чайні ложки сухого листя залийте 1 склянкою окропу. Через 10 хвилин настій процідіть і пийте рівними частинами протягом дня. Для розтирання хворих суглобів змішайте в рівних частках мед, гліцерин, спирт і йод.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fjxQHi004is