Як завантажити систему.

Дуже багато користувачів стикалися з ситуацією, коли комп'ютер відмовляється завантажуватися. Як вчинити в цій ситуації, щоб не тільки відновити нормальну роботу комп'ютера, але і не втратити що зберігаються на жорсткому диску файли?
Інструкція
1
Причини, за якими комп'ютер відмовляється завантажуватися, можуть бути різними. Перш за все, це можуть бути проблеми з «залізом» - в цьому випадку екран комп'ютера може залишатися невинно чорним або повідомляти про відсутність сигналу. Ремонт системного блоку виходить за рамки даної статті, тому розгляньте ситуацію, коли на екрані комп'ютера з найбільш поширеною OS Windows XP з'являється вікно з первісної інформацією, після чого завантаження припиняється.
2
Для початку спробуйте знову перезавантажити комп'ютер, натиснувши «Ctrl + Alt + Del» або, якщо це не допомагає, кнопку «Reset» на системному блоці комп'ютера. У ноутбука треба натиснути кнопку пуску і потримати декілька секунд. Коли почалася перезавантаження, натискайте клавішу F8 з частотою близько одного разу на дві секунди, можна трохи частіше. Повинно з'явитися вікно з вибором варіантів завантаження. Виберіть варіант «Завантаження останньої вдалої конфігурації».
3
У багатьох випадках цього виявляється достатньо, щоб комп'ютер запрацював нормально. Якщо ні, повторіть попередній крок і виберіть варіант «Завантаження в безпечному режимі». Якщо комп'ютер завантажився, спробуйте налагодити його нормальну роботу через сервіс відновлення: «Пуск - Всі програми? Стандартні - Службові - Відновлення системи ». Але для цього у вас повинна існувати створена заздалегідь точка відновлення.
4
Якщо точки відновлення немає, спробуйте ще раз перезавантажитися - після роботи в безпечному режимі робота комп'ютера може відновитися. Шанси невеликі, але вони є. Якщо не допомогло, то простіше за все не витрачати час на відновлення роботи комп'ютера різними утилітами, а просто запустити з безпечного режиму переустановку Windows, попередньо зберігши важливі для вас дані. При перевстановлення виберіть режим оновлення, це дозволить зберегти всі ваші налаштування і встановлені програми. Зрозуміло, для переустановлення у вас повинен бути завантажувальний диск з Windows.
5
Буває ситуація, коли комп'ютер не завантажується навіть в безпечному режимі. В цьому випадку вам буде потрібно диск з Live CD - операційною системою, загружаемой безпосередньо з диска. Перезавантажте комп'ютер, виберіть завантаження з приводу компакт-дисків - для цього у багатьох комп'ютерів треба натиснути F12 при завантаженні і у вікні вибрати потрібну опцію. Якщо не працює, треба вибрати завантаження з CD в BIOS. Для входу в BIOS на різних комп'ютерах можуть використовуватися різні кнопки - Del, F1, F2, Ctrl + Alt + Esc та інші. Вибравши завантаження з CD, не забудьте зберегти зміни - пункт «Save and Exit Setup». Виберіть його і введіть «y», потім натисніть «Enter».
6
Завантажившись з Live CD, ви не врятуєте систему, але отримаєте можливість зберегти важливі дані. Далі доведеться заново перевстановити OS, що після збереження даних вже не так страшно. Якщо у вас на комп'ютері два і більш жорстких дисків, для порятунку інформації просто встановіть ще одну OS на будь-який вільний диск. Дві операційні системи на комп'ютері надійно застрахують вас від будь-яких несподіванок.