Як налаштувати комутатор.

У століття інтернету та інформаційних технологій все ширше використовуються комутатори (switch). Це спеціальні пристрої, які відсилають пакети документів на всі адреси мережі одночасно. Переоцінити дану особливість комутатора складно, так як офісні інтереси вимагають такої функції.
Вам знадобиться
  • Комутатор з тих паспортом, обтискний пристрій для кабелю і наконечники.
Інструкція
1
Комутатори не просто запам'ятовують всі поточні адреси робочих станцій і пристроїв, а й здійснюють фільтрацію трафіку за заданим призначенням. У потрібний момент вони відкривають порт і здійснюють пересилку призначеного пакету адресатам.
2
Налаштування комутатора повинна проходити в наступному порядку: - підключіть комутатор до блоку живлення, а той у свою чергу - до електроживлення через розетку; - візьміть мережевий кабель і з'єднайте комутатор з мережевою картою вашого комп'ютера: будьте уважні - на проводах кручений пари повинні бути наконечники із заплутаними контактами згідно інструкції в тих паспорті комутатора;
3
- налаштуйте мережеву карту: для цього потрібно вибрати мишкою клавішу «Пуск», а потім вкладку «Панель управління», в якій треба натиснути на розділ «Мережа та мережеві підключення» і показати мережеву карту правою кнопкою миші (якщо у вас всього лише одна мережева карта, то все одно її потрібно виділити і підтвердити клавішею «ОК»);
4
- у розділі «Підключення по локальній мережі» треба активувати підрозділ «Властивості», потім прокрутити вниз до кінця списку, де знайдеться рядок «Протокол Інтернет (TCP/IP)», і натиснути кнопку «Властивості» .- вкажіть адресу і маску підмережі: у вкладці «Загальні» пропишіть IP адреса 192.168.0.2 і маску підмережі 255.255.255.0 і підтвердіть правильність записів;
5
- перевірте роботу комутатора: через службову команду ping введіть мережеву адресу вашого комп'ютера в мережі і задайте відсилання пакета даних ping 192.168.0.2 -t в нескінченному режимі (якщо ви захочете його перервати, натисніть Ctrl + C - програма повідомить про втрати даних при передачі).
6
Налаштування комутатора допоможе вам заощадити час на розсилку пакетів даних і повністю автоматизувати даний процес. У «мережеві підключення» можна потрапити через активацію значка мережі внизу екрана, де далі слід вибрати кнопку «Властивості» і натиснути її лівою кнопкою миші.
Для створення власної локальної мережі можна використовувати різне обладнання. При побудові досить великої мережі краще вибрати комутатор або мережевий концентратор.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі;
  • - комутатор.
Інструкція
1
Придбайте вибраний пристрій і забезпечте йому з'єднання з мережею змінного струму. Придбайте потрібну кількість мережевих кабелів. З їх допомогою з'єднайте роз'єми LAN (Ethernet) комутатор а з мережевими адаптерами ваших комп'ютерів. Краще використовувати комутатор , що володіє функцією навчання. Це значно полегшить його налаштування.
2
Тепер налаштуйте параметри роботи мережевих адаптерів підключених комп'ютерів. В даному випадку краще використовувати постійні IP-адреси для всіх мережевих карт. Бюджетні версії комутатор ов мають сильно обмежені можливості таблиці маршрутизації. Перевантажувати це пристрій, використовуючи динамічні IP-адреси, не рекомендують. Відкрийте центр управління мережами і загальним доступом на будь-якому комп'ютері. Перейдіть в меню «Зміна параметрів адаптера».
3
Клацніть правою кнопкою миші по значку потрібної локальної мережі (якщо їх декілька). Виберіть пункт «Властивості». Тепер відкрийте параметри протоколу TCP/IP цієї мережевої карти. Клацніть по пункту «Використовувати наступний IP-адреса». Введіть значення статичного IP-адреси для настроюваної мережевої карти. Інші пункти можна залишити без змін, якщо ви не плануєте включити до складу вашої мережі сервер або маршрутизатор. Збережіть налаштування цього меню, натиснувши кнопку «Ок».
4
Аналогічним чином налаштуйте мережеві адаптери інших комп'ютерів. Краще використовувати IP-адреси, які будуть розташовані в єдиній підмережі. Замінюйте тільки четвертий сегмент адреси. Пам'ятайте про те, що комутатор и не здатні забезпечувати якісний зв'язок між інтернет-ресурсами та внутрішньомережевими комп'ютерами. Плюс в тому, що при підключенні великої кількості комп'ютерів комутатор и забезпечують більш високу швидкість обміну інформацією, ніж маршрутизатори.