Як визначити розряд.

Існує кілька різновидів газових розрядів. Вони відрізняються один від одного щільністю струму. Щоб визначити, який саме перед вами розряд, не потрібно спеціальних приладів. Достатньо лише поглянути на нього.
Інструкція
1
Спочатку переконайтеся, що розряд випромінює не дуже яскраве світло, а в його спектрі не присутній в небезпечних кількостях ультрафіолетове випромінювання. Якщо присутній хоча б один з цих факторів, використовуйте спеціально підібрані для таких випадків світлофільтри. Бійтеся також озону, ураження електричним струмом, а якщо ви збираєтеся спостерігати розряд між електродами, що містять вуглець - отруєння чадним газом. Прийміть відповідні заходи захисту від цих чинників.
2
Якщо перед вами короткочасні розряди, іноді повторюються, канал іонізованого газу має форму тонкого шнура, при кожному розряді чути тріск - розряд є іскровим.
3
Якщо ви спостерігаєте безперервний розряд між сильно розігрітими електродами (іноді до червоного і навіть до білого), він має місце при тиску, близькому до атмосферного, а то й перевищує його, зробіть висновок, що він дугового. Такий розряд майже безшумний, але при харчуванні змінним струмом може гудіти. Падіння напруги між електродами може становити всього кілька вольт, а струми можуть вимірюватися сотнями ампер.
4
Подивіться на звичайну лампу денного світла. Електроди в ній розігріті до червоного, але їх не видно через інтенсивне світіння люмінофора. Емісія є термоелектронній, як в дуговому розряді. Тиск в колбі нижче атмосферного. Щільність струму в ньому порівняно велика, але менше, ніж в дуговому розряді. Він займає проміжне положення між тліючим і дуговим.
5
Порівняйте такий проміжний «тліючих-дугового» розряд зі звичайним тліючим. Електроди при цьому тліючому розряді хоча і розігріті, але не настільки, щоб їх світіння було помітно. Їх нагрів явно недостатній для виникнення термоелектронної емісії. Тиск в колбі нижче атмосферного, щільність струму мала, і канал розряду в ряді випадків напівпрозорий.
6
Якщо ви виявили слабке рівне світіння тільки в одного електрода, що супроводжується шипінням, явище має місце при атмосферному тиску, зробіть висновок, що розряд - коронний. Це єдиний вид розряду, що не володіє негативним динамічним опором, тому не завжди вимагає обмеження струму з метою запобігання переростання в інші види розрядів. Він створює електромагнітний шум в дуже широкому діапазоні.