Як відновити ємність акумулятора.

Ремонт і покупка нового акумулятора завжди пов'язані з певними грошовими витратами. Перед тим як звернутися до фахівця, який допоможе вам вирішити чергову проблему з агрегатом, можна спробувати відновити його ємність своїми силами.
Вам знадобиться
  • - аміачний розчин трилону Б;
  • - дистильована вода;
  • - зарядний пристрій;
  • - ареометр;
  • - електроліт номінальної щільності
Інструкція
1
Багаторазова зарядка малим токомЗарядіте акумулятор за допомогою зарядного пристрою зі струмом 0,04 0,06 номінальної ємності. Заряджати акумулятор необхідно протягом 6-8 годин. До кінця першого етапу зарядки напруга на акумуляторі повинно підвищитися і він перестане сприймати заряд. Зробіть перерву на 8-16 годин. Під час перерви електродні потенціали в глибині і на поверхні активної маси пластин вирівнюються. Електроліт, що володіє більшою щільністю, дифундує з пор пластин в межелектродное простір і, як наслідок, напруга на акумуляторі снізітся.Повторіте цикл зарядки. До повного відновлення ємності акумулятора необхідно провести від 4 до 6 циклів. У ході такої циклічної зарядки, в процесі набору акумулятором ємності, щільність електроліту збільшується. Коли щільність електроліту досягне значення, що є нормою для даного типу акумулятора, а напруга на одній із секцій буде в межах 2,5-2,7В, зарядку акумулятора слід припинити.
2
Зарядка за допомогою аміачного раствораПреімущество даного способу полягає в тому, що завдяки йому ви зможете відновити ємність акумулятора приблизно за годину. Недолік - необхідність придбання аміачного розчину трилону Б, що містить 2% трилону Б і 5 вагових відсотків амміака.Зарядіте розряджений акумулятор. Злийте електроліт і ретельно промийте водою 2-3 рази. Залийте аміачний розчин трилону Б. Залиште розчин на 40-60 хвилин. У процесі десульфатаціі на поверхні розчину з'являться дрібні бризки і відбудеться газовиділення. Припинення виділення газу буде свідчити про завершення процесу десульфатаціі. При необхідності, обробку розчином можна повторити. Ретельно промийте акумулятор дистильованою водою, як мінімум 3 рази. Залийте електроліт номінальної щільності. Зарядіть акумулятор за допомогою зарядного пристрою до номінальної ємності, зазначеної в технічному паспорті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aPWO7L0RMuY
Корисна порада
Розчин етілендіамінтетрауксуснокіслого натрію можна придбати на підприємствах, що мають хімічні лабораторії. Даний розчин необхідно зберігати в герметично закритій посудині, в затемненому місці.