Як ремонтувати генератор.

Генератор є одним з найважливіших пристроїв в автомобілі. Причина частих поломок генератора криється в тому, що він є однією з найбільш активно навантажуються деталей автомобіля. Незважаючи на те, що ознаки поломки генератора однакові для всіх автомобілів, процес розбирання і ремонту генератора може відрізнятися в залежності від моделей та об'єму двигуна.
Інструкція
1
Перевірте натяг клинового ременя генератораДля цього необхідно сильно натиснути пальцем на ремінь. Якщо ремінь прогинається більше ніж на 5 мм - його необхідно натягнути або замінити. Для збільшення натягу ременя необхідно послабити фіксуючі гвинти, відсунути генератор від двигуна і знову закріпити гвинти. Якщо на ремені є тріщини і злами - його слід замінити.
2
Перед початком розбирання генератора рекомендується зазначити взаємне положення кришок і муздрамтеатру статора. Відкрутіть гвинти, що фіксують задню кришку генератора. Акуратно роз'єднаєте половинки. У передній частині генератора залишиться ротор, в задній кришці - статор і преобразующе-керуючі компоненти.
3
Отвинтите гайки, що фіксують кінці обмоток статора. Відкрутіть гвинти, що кріплять щітковий вузол і регулятор напруги. Вивчіть стан щіток. Якщо щітки виступають з щіткотримача менш ніж на 5 мм - замініть їх. Відпаяти з'єднувальні дроти. При необхідності відполіруйте контактна кільце, перевірте силу пружин і зачистите поверхню контактів. Встановіть нові щітки і переконайтеся в тому, що вони вільно рухаються в утримувачі. Припаяйте дроти. Слід пам'ятати, що перед тим як встановити регулятор з новим щіткотримачем, необхідно ретельно очистити гніздо щіткотримача від вугільного пилу.
4
Відкрутіть гайки, що фіксують діодний міст. Вийміть діодний міст. У разі якщо сталевий контакт, що з'єднує регулятор напруги з доданими мостом, сильно проіржавів і не від'єднується від регулятора, вийміть регулятор разом з мостом. Потім від'єднайте деталі. Перевірте діодний міст. При необхідності замініть діоди.
5
Перевірте замикання обмоток стартора на масу.
6
Виконайте перевірку опору між кінцями обмоток.
7
Перевірте обмотку ротора на відповідність номінальним опору та на замикання на корпус.
Автомобільний генератор являє собою нерухому рамку, що знаходиться в магнітному полі, яке створюється ротором. У статорі розташовано 3 обмотки через 120 градусів один від одного. Кожній з них видається змінний струм.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - контрольна лампочка.
Інструкція
1
Перевірте працездатність генератор а, якщо спалахнула контрольна лампа. Як правило, причиною цього може бути відсутність збудження. Зніміть на секунду плюсову клему акумулятора за умови обертів двигуна близько 1000 об/хв. Одночасно задайте навантаження в ланцюзі, достатньо, наприклад, включити ближнє світло. Напруга генератор а в іншому випадку може піднятися на кілька вольт. Це в свою чергу потягне за собою вихід з ладу комутатора. Якщо заглох двигун, зарядки акумулятора не буде. Не бійтеся знімати клеми, так як регулятори напруги спокійно сприймають такі операції. У разі несправності генератор а ви можете поправити справу на місці без допомоги автомеханіка.
2
Перевірте цілісність ременя, а також силу його натягу. Прогин повинен становити не більше одного сантиметра при зусиллі 10 кгс. Якщо він пробуксовує або заляпаний маслом, замініть його. В крайньому випадку, протріть його бензином. Якщо з ременем все в порядку, він сухий, цілий і добре натягнутий, перевірте запобіжник обмотки збудження. Іноді його досить просто поворушити рукою. Особливо це актуально для автомобілів ВАЗ.
3
Зніміть генератор , огляньте щітки, вони можуть зависнути або бути зношеними. Зверніть увагу на контактні кільця, зокрема, на їх чистоту. Одягніть щітковий блок назад, перевірте роботу генератор а. Для цього підключіть збудження і обертайте від руки шків. На клемах повинно виникнути напруга. З'єднайте клему з масою за допомогою лампочки. Якщо нитка хоча б трохи жевріє, значить, все в порядку.
4
Перевірте справність випрямних діодів. Для цього необхідно перевірити їх на коротке замикання. Зніміть випрямний блок. З'єднайте мінус акумулятора і контактну пластину блоку. Через контрольну лампочку плюсовим проводом доторкніться до кожного діода. Змініть полярність батареї. У випадку, якщо діод пробитий, лампа не горітиме, а якщо в діоді буде коротке замикання - замініть зіпсований діод.
5
Перевірте обмотки статора. Підключіть через лампу і акумулятор по черзі кінці обмоток. Провід обірваний, якщо лампа не горить. Потім торкніться одним кінцем лампи до кожного проводу, іншим до сердечника. Якщо лампочка загориться, то обмотка замикає на масі. Замініть статор.