Як запустити DVD-диск.

В даний час все більше і більше людей користуються персональними комп'ютерами. Багато вже вміють грамотно управляти комп'ютером, але у початківців часто виникають труднощі навіть з виконанням основних операцій. Однією з таких операцій є відкриття файлів, записаних на CD- або DVD-диск.
Інструкція
1
Перше, що необхідно зробити перед запуском DVD-диска, - це відкрити дисковод (DVD-ROM), який, як правило, вбудований в системний блок комп'ютера, вставити диск в дисковод лицьовою стороною вгору і закрити дисковод. Дисковод відкривається і закривається шляхом натискання на одну і ту ж кнопку, розташовану в безпосередній близькості від нього. Лицьова сторона диска відрізняється тим, що на ній зазначений вид диска, назва виробника та т.п.
2
Запуск диска, як і більшість дій, виконуваних комп'ютером, можна здійснити кількома різними способамі.Первий спосіб - автоматичний запуск диска. Більшість версій операційної системи Windows, виявивши, що в DVD-ROM вставлений новий диск, одразу ж пропонують користувачеві варіанти подальших дій. На екрані монітора з'являється нове вікно, де користувачеві пропонується вибрати один із запропонованих операційною системою варіантів: відкрити папку для перегляду файлів, відтворити відеофайл, не виконувати ніяких дій і т.п. В цьому випадку користувачеві достатньо клікнути лівою кнопкою миші на обраний варіант дій і потім - на кнопку «ОК», розташовану в нижньому правому куті даного вікна разом з кнопкою «Відміна». Після цього комп'ютер виконає вибране користувачем дію.
3
Другий спосіб - запуск диска через «Провідник». На «робочому столі» майже будь-якого комп'ютера розташовується іконка «Мій комп'ютер». Після подвійного або одноразового (в залежності від налаштувань) натискання лівої кнопкою миші на даній іконці на екрані монітора з'являється вікно, в якому перераховані доступні для перегляду жорсткі диски і пристрої. Для запуску DVD-диска необхідно вибрати в представленому списку найменування «DVD-дисковод» (можливе й інше, схожу назву) і натиснути на ньому один або два рази підряд лівої кнопкою миші. Після цього на екрані монітора з'явиться список файлів, записаних на диску, що знаходиться в даний момент в дисководі. Щоб відкрити той чи інший файл, необхідно так само клікнути на ньому лівою кнопкою миші.Аналогічним чином можна запустити диск, використовуючи будь-який файловий менеджер, наприклад, Total Commander. Кожен файловий менеджер може виконувати функції «Провідника»
4
Третій спосіб - запуск диска через програму, призначену для перегляду файлів даного типу. Наприклад, відеофайли можна переглядати за допомогою програм Media Player Classic, KM Player і т.д. Якщо на DVD-диску записаний відеофайл, то для його перегляду необхідно запустити одну з таких програм. Потім в меню даної програми потрібно вибрати команду «Відкрити» або «Відкрити файл» ("Open" або "Open file") і у вікні вказати шлях до потрібного файлу. У більшості програм цей шлях можна вказати шляхом натискання у вікні на «Мій комп'ютер» - «DVD-дисковод» - «Назва файлу» .Після декількох повторень перерахованих дій запуск DVD-програвача складатиме для користувача ніяких труднощів.